Folyadékvisszatartás esetén a test különböző részei duzzadhatnak meg a felhalmozódott felesleges folyadék hatására, de különösen a végtagok hajlamosak rá. Ilyenkor szűknek érezhetjük a ruháinkat, a cipőnket, akár még a jegygyűrűnket is. Bőrünk is feszülhet és meleggé válhat, sőt akár ízületi fájdalom is jelentkezhet.
A folyadékvisszatartásnak számos oka lehet, például valamilyen probléma a szívvel, a májjal, esetleg valamilyen keringési gond. Olyankor is megeshet, ha túl sokat ülünk egy helyben, illetve menzesz előtt vagy éppen terhesség alatt is jellemző.
Amiket tehetünk
- Kevesebb só: számos készételnek, fagyasztott ételnek, ízesítőnek, szósznak, konzervnek igen magas a nátriumtartalma. Ha hajlamosak vagyunk a vizesedésre, akkor igyekezzünk a lehető legkevesebb sót fogyasztani. Ezzel a keringésünk és a szívünk egészségéért is sokat teszünk.
- Megfelelő mennyiségű magnézium: ahhoz, hogy szervezetünk fenn tudja tartani az optimális folyadék- és elektrolitegyensúlyt, magnéziumra van szüksége. Különösen a nők számára fontos, akiknél a menzesz előtt kifejezetten gyakori a folyadékvisszatartás a hormonális változások miatt.
- Sok fehérje: az étrend is sokat számít. Együnk kevesebb szénhidrátot és több fehérjét, mert a szénhidrátbevitel csökkentése igen rövid idő alatt is látványos folyadékvesztést produkálhat.
- Fogyasszunk természetes vízhajtókat: ilyen a petrezselyem, a zeller, a spárga és a gyermekláncfűből készült tea is.
Forrás: curejoy.com