Magas a rosttartalmuk
A rostok segítenek, hogy tovább érezzük magunkat jóllakottnak, így akik rostdúsan táplálkoznak, napi szinten összességében kevesebbet esznek. A babfélék héjában és húsában is sok a rost, amely főzés után is megmarad.
Jót tesznek az emésztésnek
A hüvelyesek rosttartalma segít abban, hogy emésztésünk megfelelően működjön és ne legyen székrekedésünk . Sokan tartanak attól, hogy a babfogyasztás fokozott gázképződést okoz, de ennek sem kell feltétlenül így lennie. Kutatások igazolják, hogy akik hetente többször vagy akár naponta fogyasztanak valamennyi hüvelyest, egy idő után hozzászoktatják a szervezetüket. Ami fontos, hogy mindig igyunk mellé sok folyadékot, mert ez segít áthaladni a rostoknak az emésztőrendszeren.
Segítenek kiegyensúlyozni a vércukorszintet
A legtöbb hüvelyes glikémiás indexe alacsony, ami azt jelenti, hogy nem okoz komolyabb vércukorszint-ingadozást. Kutatások igazolják, hogy a 2-es típusú cukorbetegséggel küzdők állapotában javulást hozhat, ha hetente legalább három alkalommal hüvelyeseket fogyasztanak.
Segítenek csökkenteni a koleszterinszintet
Az LDL-koleszterinek magas szintje gyulladásokat, illetve plakklerakódásokat okozhat az erekben. Az egészséges keringés fenntartásában is sokat segíthet, ha rendszeresen fogyasztunk hüvelyeseket, mert zsírtatalmuk elenyésző, ami az érvédő táplálkozás egyik alapvetése. Kutatások szerint a rendszeres hüvelyesfogyasztás 5-6 százalékkal csökkentheti a keringéssel kapcsolatos betegségek kialakulásának esélyét.
Jót tesznek a szívnek
A babfélék fogyasztásának koleszterinszint-csökkentő hatása a szív egészségére is pozitívan hat. A szívet védő táplálkozáshoz pedig a rostfogyasztás is hozzátartozik, rostból pedig nagyon sok van a hüvelyesekben. A rostban gazdag táplálkozás egyébként az egészséges testsúly fenntartásához, illetve eléréséhez is nagyban hozzájárul. Ez pedig szintén nagyon fontos, hiszen a túlsúly az erekre, illetve a szívre is megnövekedett terhelést ró.
Forrás: health.com