Leadhatunk pár kilót
A Washington Egyetem szakemberei végeztek kutatást a témában, amely során arra jutottak, hogy a növényi alapú étrend súlycsökkenést eredményezhet - még akkor is, ha alapvetően nem ez volt a váltás célja. A kutatásban résztvevők átlagosan 3-4 kilós fogyásról számoltak be.
Eleinte puffadhatunk
Ha elhagyjuk az étrendünkből a húsféléket, akkor ez az emésztésünkre is hatással lesz. A testünk által termelt emésztőnedvek a növényi és állati fehérjét is meg tudják emészteni, és ez nem változik meg attól, hogy többé nem eszünk húst. Időbe telik, amíg emésztőrendszerünk hozzászokik, hogy nagyrészt növényi fehérjéket kell feldolgoznia, ami eleinte némi puffadást , gázképződést okozhat - cserébe felélénkül a jótékony baktériumok szaporodása a belekben.
Csökkenhet az esélyünk arra, hogy szívbetegek legyünk
Kutatások szerint a hasonló életmódot folytató húsevők, illetve vegetáriánusok közül utóbbiaknak körülbelül 24 százalékkal kisebb az esélye arra, hogy szívbetegek legyenek. Ennek oka, hogy a növényi alapú étrend bizonyítottan gyulladáscsökkentő hatású.
Megváltozhat az ízérzékelésünk
A cink , amely legnagyobb mértékben a vörös húsokban található, nemcsak az immunrendszer működése miatt fontos, hanem hatással van a hallásra és az ízérzékelésre is. Ha azt vesszük észre, hogy a húsmentes étrendre áttérés után másnak érezzük az ízeket, akkor érdemes lehet cinktablettát szedni, mert lehet, hogy nem jut belőle elegendő a szervezetünkbe.
Több idő kellhet izmainknak a regenerálódáshoz
A fehérje nagyon fontos az izomépítéshez és az izmok regenerációjához, így a vegetáriánusoknak, akik rendszeresen sportolnak, valamilyen fehérjepótlásra lehet szükségük, hogy izmaik megfelelően működjenek. Emellett figyeljenek arra, hogy étrendjükben bőségesen szerepeljenek nem állati eredetű fehérjék, tejtermékek és hüvelyesek.
Forrás: rodalesorganiclife.com