Áthidalni a sorvadásveszélyt
A fogpótlások készíttetése egyáltalán nem luxus, hanem a meglévő fogak egészségének megőrzését szolgálja. Egy-két őrlőfog hiánya már károsan befolyásolhatja a harapási magasságot, ami a fogak erős kopásához vezet. A fogak illeszkedésének megváltozása károsítja, sorvasztja az ínyt, ha a szomszédos és a hiányzó fogakkal szemben levő fogak kimozdulnak a helyükből, kilazulnak, az állkapocs mozgása is megváltozik. A foghiány a határoló fogak dőléséhez vezethet, amely előbb-utóbb az összes fognál résképződést okoz. Ez a későbbi hídkészítés esélyeit is nagyban rontja.
Beruházás fogáldozat-hozatallal?
Pillér híján
Nagy foghiányok esetén - melyek már "rendes" híddal nem pótolhatók, főleg, ha a foghiány a fogsor végén van - sok esetben fix megoldást jelenthet az ún. üvegpilléres híd, mely sebészeti beavatkozás nélkül, ragasztással készül.
Így azoknál, akiknél fogbeültetésre valamilyen okból nincs lehetőség, mégsem kell kivehető pótlást készíttetni, amit sok ember az öregedés látható bizonyítékaként él meg.
Hamar munka sosem jó
Ha valaki nem akar fog nélkül maradni, akkor érdemes ideiglenes pótlást csináltatnia, és a végleges porcelánhidat csak akkor tanácsos elkészíteni, amikor a foghúzás után a sebek már annyira gyógyultak, hogy az íny megfelelő mértékben visszahúzódott. Mindig a munka elvégzése előtt tisztázza a páciens az összes felmerülő kérdést az orvossal, kérdezze meg, mit javasol, mit nem, mennyi idő szükséges bizonyos gyógyulási folyamatokhoz stb. Természetesen az anyagok minőségéről és az árakról is érdemes tájékozódni, s célszerű előre megkérdezni az orvost, hogy egy adott munka mennyibe fog kerülni.
Az is fontos kérdés, hogy mennyi időre oldja meg a problémát a pótlás, és hogy mennyi időre vállal garanciát az orvos az általa elvégzett munkáért és a felhasznált anyagokért.