A fogszabályozót viselő gyerekeknek sokszor kell társaik gúnyolódó megjegyzéseit hallgatniuk, de a kezelésbe még felnőttként is sokan félve vágnak bele. Bár a szép mosolyért lenne felelős, sok páciens a száját is alig meri kinyitni, míg viseli a fogszabályozót. A fogászatban ezért népszerűvé vált a " láthatatlan fogszabályozás " kifejezés - ez több olyan megoldást foglal magában, amely a fogszabályzót rejtve tartja a külső szemlélők előtt.
A láthatatlan fogszabályozás történhet úgy, hogy a fogtechnikai készüléket a fog belső részére, a nyelv felőli résznél rögzítik. Így a mosolyunkkal nem villan elő a fogazat rendezéséért felelős szerkezet, észrevétlen marad a külső szemlélő számára. Ez esztétikus megoldást jelent a foghibák korrigálására, ám csak bizonyos szituációk esetén alkalmazható eredménnyel.
Kivehető, tisztítható
Másik fajtája a sínes fogszabályozás . Ez egy átlátszó sínekből álló szerkezet, amely a fogakat körbevevő, szintén átlátszó műanyag réteget rögzíti. A fogszabályozás ilyenkor egy mintavétellel kezdődik, majd egy számítógépes program segítségével sorozatot szerkesztenek a fogak elrendezésének koncepciójával, így az eltérések lassan korrigálhatóvá válnak. Ez idő alatt a vékony, átlátszó réteg szinte alig észrevehető a szájban, és mivel ki is lehet venni, így kényelmi szempontból is jobb lehet a hagyományos, rögzített eljárásoknál. Kivehetősége miatt mind a fogszabályzó, mind pedig a fogak könnyebben tisztíthatóak, a számítógépes program pedig lehetővé teszi, hogy a kezelés következő lépései a páciens számára is átláthatóak legyenek.
Persze ennek a kezelési módnak is megvannak a maga hátrányai. Az áttetsző fogszabályzó elsősorban a kisebb hibák korrigálására szolgál, nagyobbak kezelését nem teszi lehetővé. A bonyolult és korszerű technológia előállítása ráadásul költségesebb a hagyományos módszereknél.