Az első és legfontosabb teendő, hogy ne rontsunk tovább a helyzeten: kerüljük azokat az ételeket és italokat, amelyek elszínezhetik a fogainkat. Ilyenek a szénsavas üdítők, a feldolgozott élelmiszerek és az édességek is. Érdemes letenni a cigarettát , valamint mértékkel inni a kávét, teát és vörösbort is.
A fogfehérítéssel kapcsolatban gyakran emlegetik hatásos szerként az aktív szenet, de egyelőre nincs olyan kutatás, amely egyértelműen bebizonyította volna, hogy tényleg használ. Ugyanakkor az almaecettel más a helyzet - ez valóban segíthet halványítani az elszíneződéseket. Ezzel viszont legyünk mértékletesek, mert ha túlzásba visszük az öblögetést, károsíthatja a fogzománcot. Szintén hatásos lehet a szódabikarbóna, illetve olyan fogkrémek, amelyek szódabikarbónát és hidrogén-peroxidot tartalmaznak. Fontos, hogy amennyiben ilyen terméket vásárolunk, mindig tartsuk be a dobozon található használati utasítást.
A rendszeres napi fogmosás mellett a fogselymezés is nagyon fontos, mert utóbbi segít megakadályozni a fogak elszíneződését és szuvasodását okozó lepedék lerakódását. Az is jó ötlet, ha szűrjük az ivóvizet, mert a felesleges fluorid eltávolítása segít megerősíteni a fogzománcot, az erősebb zománcú fogak pedig tovább maradnak fehérek.
Az ájurvéda szerint az olajos szájöblítés is jó fogfehérítő módszer, amely a száj egészségét is segít megőrizni. Tradicionálisan szezámolajat vagy kókuszolajat használnak - egy evőkanál olajjal kell naponta 8-10 percen át öblögetni.
Forrás: care2.com