A Popular Science magazin olvasóiban felmerült a kérdés, hogy előnyös lehet-e valaki számára az, ha nagyobb mennyiségű zsír párnázza ki a testét. Például egy autóbaleset esetében tompítja-e az ütéseket a zsírpárna - védelmezve ezzel a belső, létfontosságú szerveket?
A zsírpárnák valóban felfoghatják az ütést. Egy 2003-as vizsgálatból például az derült ki, hogy azok az autóbalesetet szenvedett áldozatok, akiken nagyobb mennyiségű zsírpárna volt, kevésbé volt valószínű, hogy belső vérzéstől szenvedtek. Ennél azonban nincs szó többről: a zsírpárna csak ennyiben látja el a légzsák funkcióját.
A biztonsági öv használatakor a legnagyobb terhelés a medencét éri. Ha azonban valakinek nagy a hasa, a biztonsági öv felcsúszik, vagy lecsúszik az ölből. Az öv visszatartó ereje leghatékonyabban a csontvázra hat, azonban minél vastagabb puha anyag veszi körül, annál később lép életbe a védő hatása.
Hogy mindezt teszteljék, nyolc különböző méretű és testalkatú holttesttel végeztek imitált autóbaleset-kísérleteket. Azt találták, hogy a kövérebb testek esetében a medence és a mellkas alsó része emelkedik ki az ülésből, míg a soványabb testek esetében a csípő gyakorlatilag mozdulatlan marad, náluk a fej mozdul először. Ezek a kísérletek megmagyarázzák, hogy a kövér emberek esetében miért gyakoribban a halálos kimenetelű balesetek, illetve hogy miért ritkábbak a feji, és gyakoribbak az alsó testet, például a lábakat érintő sérülések.