Egy csésze tea a nap bármely szakában jól eshet: ráadásul vannak, amelyeknek a finom ízük mellett jótékony hatásuk van a szervezetünkre is - írja a Healthline.
Kamillatea
A kamillával csak jól járhatunk: nyugtató hatása miatt segíti az elalvást, gyulladáscsökkentő hatása van, jót tesz a májnak, enyhíti a PMS tüneteit, de a vércukorszint szabályozásában is szerepe van.
Borsmentatea
A borsmentaolaj segíthet enyhíteni az emésztési zavarokat, hányingert, gyomorfájdalmat és az irritábilis bél szindróma egyéb tüneteit.
Gyömbértea
A gyömbér kiváló hatással van a gyomorra: enyhíti a hányingert, az emésztési zavarokat, megelőzi a gyomorfekélyt és csökkenti a menstruációval járó fájdalmat.
Bíborkasvirág-tea
A bíbor kasvirágból készült tea legtöbbször akkor kerül elő, amikor éppen megfázással küzdünk. Erősíti az immunrendszert is.
Hibiszkusztea
Egyedi íze mellett a hibiszkusz csökkentheti a vérnyomást, javíthatja a koleszterinszintet és csökkentheti az oxidatív stresszt.
Zsályatea
Több tanulmány szerint a zsálya jót tesz az agy egészségének: erősíti a kognitív funkciókat, valamint a memóriát. Ráadásul az LDL-koleszterin (a "rossz" koleszterin) szintjét is csökkenti.
Citromfűtea
A citromfűnek is rengeteg kedvező hatása van szervezetünkre: segít növelni az antioxidánsok szintjét, javítja a szív egészségét, egyben csökkenti a depresszió és a szorongás tüneteit.
Rooibostea
Egy tanulmányok szerint a rendkívül finom rooibos egyrészt segíti a csontok egészségét, másrészt a szívnek is jót tesz, mivel lejjebb viszi a vérnyomást, illetve a koleszterinszintet.
Csipkebogyótea
A C-vitaminban gazdag csipkebogyónak gyulladáscsökkentő hatása van: főleg az ízületi gyulladásokon segít, illetve az azokkal járó fájdalmat is csökkenti. Egyes kutatások szerint a hasi zsír csökkenéséhez is hozzájárul.
Golgotavirág-tea
Az alvási nehézségekkel küzdőknek ajánlott a golgotavirágból készült tea, de a szorongást enyhítő hatásáról is születettek már kutatások.