Az hasnyálmirigyrák gyógyításában.
A szakemberek rájöttek, hogy a kivonat segítségével megelőzhető a daganatos sejtek körül kialakuló fibrózis, vagyis ellenőrizhetetlen hegesedés. Ez azért veszélyes, mert a megvastagodott szövet meggátolja, hogy a daganatellenes gyógyszerek eljussanak a rákos sejtekhez és elpusztítsák azokat. Ez a jelenség nemcsak hasnyálmirigyrákos esetekben, de máj-, vese- és prosztatadaganatoknál is előfordulhat.
A fibrózist kiváltó proteinek ráadásul egy Cox-2-nek nevezett enzim termelődését is serkentik, ez pedig gyulladást okoz - ami tovább rontja a beteg állapotát. Az amuri parásfa kivonata ennek az enzimnek a működését is gátolja.
Dr. Kumar és társai 24 prosztatarákos betegen tesztelték az amuri parásfa kérgéből készült kivonatot, és a szer igen hatékonynak bizonyult, az alanyok is jól tolerálták a szert. A kutatócsoport jelenleg azon dolgozik, hogy további daganattípusok ellen is bevessék a kivonatot, illetve szeretnék kideríteni, hogy a kéreg mely komponensének vannak jótékony hatásai.
Az amuri parásfát a hagyományos kínai orvoslás évezredek óta használja, az 50 esszenciális gyógynövény egyikének tartják. Főleg bakteriális fertőzések, májcirrózis , hasi fájdalmak és húgyúti betegségek gyógyítására alkalmazták.