Édesség-éhség
Ha állandóan édességet kívánunk, és úgy érezzük, sosem lakunk jól igazán, akkor nagy esély van rá, hogy nem eszünk elég fehérjét. Bár az tűnne logikusnak, ha ilyenkor a húst és a tojást kívánnánk, valójában arról van szó, hogy a fehérje egyik legfontosabb szerepe, hogy egyensúlyban tartsa a vércukorszintet . Ha ez nem történik meg, akkor kívánni kezdünk mindent, amit cukros.
Csökkent szellemi teljesítőképesség
A kiegyensúlyozott vércukorszint a koncentrációhoz elengedhetetlen, így ha folyamatosan ingadozik a vércukorszintünk, akkor gyakran előfordulhat, hogy nem tudunk odafigyelni, elfelejtünk dolgokat. Ha ilyenkor fehérjében szegény, de szénhidrátban gazdag "nassokat" eszünk, akkor az agyunk csak egy rövid időre jut energiához, így a dekoncentrált, szellemileg fáradt állapot hamar visszatér.
A fehérje a kiegyensúlyozott és egészséges étrend egyik alappillére
Hajhullás
A fehérje minden sejtünknek fontos építőeleme, ez alól a hajhagymák sem képeznek kivételt. Az egészséges hajhagymák stabilan és egészségesen tartják a hajszálakat, de ha nem eszünk elég fehérjét, akkor a hajszálaink elvékonyodnak és hullani kezdenek .
Gyengeség
A fehérje az izmoknak is fontos építőeleme. Ha nem viszünk be belőle megfelelő mennyiséget, akkor az izmaink egy idő után összezsugorodhatnak, gyengébbnek érezzük magunkat, és romlik a fizikai teljesítőképességünk is.
Betegeskedés
Nem csak az izmok, de az immunrendszer egészségéhez is nélkülözhetetlen az elégséges fehérjebevitel . Ha alapvetően nincs semmi bajunk, de mégis gyakran fázunk meg, akkor fehérjehiány is állhat a háttérben. Szintén tünet lehet még, ha gyakran van valamilyen bőrfertőzésünk, illetve szálkás a körmünk vagy a körömágyunk.