A kutya ott van elásva, hogy mindenki váltásban gondolkodik: normál étkezés vagy egészséges étrend. Mivel senki nem mond le szívesen eddigi kedvenc ételeiről (hacsak nem valamilyen betegség áll a váltás hátterében), így már el is bukott ez a kezdeményezés.
Lénárt Gitta, a Nyersétel Akadémia alapítója azt vallja, hogy nem kell teljesen eldobni magunktól eddigi életünket/ételünket; elég, ha csak beemeljük abba az "egészséget". Igyunk például délelőtt egy zöld turmixot, vagy rendeljünk az irodába nyersebédet! A legfontosabb, hogy a napi étrend lehetőleg minél nagyobb arányban tartalmazzon nyers, átalakítatlan ételeket, és minél kevesebb feldolgozott, tartósított és vegyszerezett élelmiszert, hiszen a természetes ételek fokozatos beillesztése étrendünkbe már néhány százaléknál is megmutatja jótékony hatását.
A nyers, feldolgozatlan ételek gyógyító hatásait az 1880-as évek vége felé kezdték el felfedezni és hirdetni, és jelenleg is számos követője van. Magyarországon 2007-ben indult újra útjára. Lénárt Gitta magánemberként talált rá erre az étkezésformára, az évek alatt átdolgozta a magyar konyhára, és hozzáigazította a magyar emberek ízlés- és ízvilágához. A korhelylevestől a pizzán át a székelykáposztáig, a zserbótól a karácsonyi mákos bejgliig minden ételnek kifejlesztette a nyersétel megfelelőjét.
A Nyersétel Akadémia azért jött létre, hogy minél szélesebb körben népszerűsítse a mesterséges adalékoktól mentes, természetes ételek fogyasztását és gyógyító hatását. "Ételeink kizárólag nyers gyümölcsökből, zöldségekből és olajos magvakból állnak. Szeretnénk megmutatni, hogy ezek a hőkezelés nélkül készült ételek csodálatosak, változatosak és nagyon finomak!" - árulta el az Akadémia alapítója, aki missziójának tekinti tudásának átadását, és azt már könyvek formájában is a nyersételek iránt érdeklődő közönség rendelkezésére bocsájtotta.
Az említett intézmény tanfolyamokon, bemutatókon vagy éppen kóstoló partikon avatja be a háziasszonyokat a mikéntbe, hogy onnantól családjuknak nap mint nap tudják biztosítani a betevő egészséget. Azoknak pedig, akiknek nincs idejük és kedvük arra, hogy recepteket bújjanak, bevásároljanak és otthon maguknak készítsék el ezeket az ételeket, házhoz/munkahelyhez szállítják őket.