A húgyúti fertőzések általában bakteriális eredetűek, és az immunrendszer gyengesége nagyban hozzájárulhat a probléma kialakulásához. Az ilyenkor jól eső meleg fürdő és forró tea mellett étrendünkkel is segíthetjük a gyógyulást. A vitaminban és ásványi anyagokban gazdag ételek fogyasztása, és a gyógynövények használata jól szolgálatot tehet nekünk, de lássuk részletesen, mire érdemes figyelnünk.
- A vizelet mennyiségének növelésével segítjük a baktériumok kiürülését a szervezetből. Természetes vízhajtó zöldségként fogyasszunk spárgát, zellert, vízi tormát, sárgarépát, retket, paradicsomot, uborkát és salátalevelet. Gyógynövények közül javasolt például a cseresznyekocsány, a nyírfalevél, az aranyvessző, a zsurló vagy a csalántea.A vizelet fertőtlenítésével segíthetjük a kórokozók pusztulását. Szerezzünk be házi patikánkba tőzegáfonyát és medveszőlőlevél-, kakukkfű- vagy kamillateát. Étrendünkbe rendszeresen vegyük be a természetes antibiotikus hatással rendelkező fokhagymát és tormát.Azimmunrendszererősítésével felkészítjük szervezetünket a kórokozókkal szembeni védekezésre. Fogyasszunk rendszeresen pro- és prebiotikumokat (például natúr joghurt, borsó, hagymafélék, articsóka, csicsóka), piros, sárga és zöld színű zöldségeket és gyümölcsöket, valamint a gyógynövények közül például aloét, echinaceát (kasvirágot) és kökényt.Erősítsük a prosztata állapotát olyan gyógyító növényekkel, mint a fűrészpálma vagy az afrikai törpepálma. A tökmagban található hatóanyag pedig képes lassítani a prosztata megnagyobbodását és lazítani a húgycsövet.Kerüljük a só és a cukor használatát ezekben a napokban, melyek megterhelik a vese működését és hátráltatják a baktériumok pusztulását.
- Csökkentsük le vagy iktassuk ki az étrendből a panaszok ideje alatt a vizeletsavasító hatású nyersanyagokat, ilyenek a húsok, kagyló, tojás, földimogyoró, dió, kenyér, reggeli gabonapelyhek, tészták, rizs, lencse, kukorica, szilva, kávé, cukor, méz, szirupok, lekvárok.
- a tőzegáfonya kiváló természetes gyógyszerként szolgál a húgyúti fertőzések megelőzésében és gyógyításában, ugyanis megakadályozza a baktériumok tapadását a húgyúti rendszer falának sejtjeihez, és kedvezőtlen környezetet teremt a kórokozók számára, így csökken afertőzésveszélye. Fogyaszthatjuk ivólé, sűrítmény, szárítmány, aszalvány, tea, szósz, lekvár vagy kapszula formájában.
- a tökmagolaj hólyagerősítő és sebgyógyulást segítő tulajdonságokkal bír. Antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatóanyagai révén védelmi funkciója van a prosztatabetegségekkel szemben. Fogyasszuk pirítva, vagy kortyoljunk belőle egyet naponta.