A magnézium elengedhetetlen a szív, az izomzat és az idegrendszer megfelelő működéséhez, valamint az anyagcsere-folyamatokhoz és a csontfejlődéshez egyaránt. Oldja a stresszt és az izomgörcsöket, csökkenti a vérnyomást, fokozza a fizikai teljesítőképességet, illetve segíthet csillapítani a fejfájást és a premenstruációs szindróma tüneteit.
Olvajos magvak és leveles zöldségek
Bár az olajos magvak remek magnéziumforrások, magas energiatartalmuk miatt nem ajánlott csak ezekre hagyatkozni. Inkább a zöldségek és magvak elegye ajánlott, amely igazi magnéziumbombaként szolgál - hangsúlyozta a szakember. A napi ajánlott mennyiség 300-375 milligramm, sportolóknak és várandósaknak viszont 400 milligramm feletti magnéziumra van szükségük.
A zöldségek közül a klorofilban gazdag levélzöldségek a legjobb források, ezért érdemes sok spenótot, sóskát, kelkáposztát és mángoldot enni. A magvak közül pedig a tökmag a legjobb választás, ebből ugyanis fél csészényi fedezi is a napi magnéziumszükségletet. De a napraforgómag, a dió, a mandula, a kesudió, a fenyőmag és a pekándió is kitűnő magnéziumforrás .
Ezeket érdemes még enni
A teljes értékű gabonák jelentősen hozzájárulnak szervezetünk magnéziumellátásához . Nagyon jót teszünk az egészségünkkel, ha finomított gabonából készült termékek helyett például tönkölybúzát, teljes rozst vagy búzakorpát használunk. A hüvelyes növények közül a szójabab az egyik legjobb magnéziumforrás. A szójababból szójaliszt is készül, amit tésztákhoz és más ételekhez is adhatunk. A babfélék, a sárgaborsó és a lencse fogyasztása szintén ajánlott. Ezeken kívül a banán, az avokádó, a makréla, a lazac és a tonhal, de még a jó minőségű étcsokoládé is gyakran szereplenek a magnéziumban gazdag alapanyagok listáján.
Érdemes megemlíteni, hogy B6-vitamin elősegíti a magnézium felszívódását, ezért az ebben a vitaminban gazdag ételek fogyasztásának szintén jótékony hatása van.