„A flavonoidok vizsgálata során azt találtuk, hogy a következő osztályok hozhatók kapcsolatba a jobb súlyfenntartással: flavonolok, antocianinok, és flavonoid polimerek” – közölte a kutatási ismertető dolgozat vezető szerzője Monica Bertoia, a Harvard közegészségi iskolájának tudományos munkatársa.
Az alma, a körte, és piros bogyós gyümölcsök jelentik a flavonoidok fő forrásait, de a vegyület megtalálható néhány zöldségben, például a pirospaprikában is.
Az eredmények azt mutatták, hogy egy 4 éves periódusban a nők átlagosan 1,3-1,9, a férfiak 1 kilogramm plusz súlyt szedtek fel. Bár ez a súlygyarapodás csekélynek tűnik, de hosszú távon összeadódva jelentőssé is válhat. Még a kis mennyiségű, de tartós súlygyarapodás vagy súlyvesztés is hatással lehet az egyén egészségére és a kardiovaszkuláris betegségekre, a cukorbetegségre és a rákra. Azaz nagyobb számú embert tekintve komoly hatással vannak a népegészségre is.
A különféle flavonoidok elsősorban a sötétvörös gyümölcsökben találhatók, a szederben, a piros szőlőben, a málnában, a cseresznyében, a meggyben, az áfonyában , az eperben, a teában, a pekándióban és az almában, de a hagymában és néhány fajta babban is. Még ha valaki nem fogyókúrázik is, ezeket mindig érdemes beleilleszteni az étrendjébe. Hosszabb távon biztosan megtérül a szervezet megfelelő súlyának megőrzéséhez adott támogatás miatt.
Forrás: Medscape