Tudtad, hogy a görögdinnye elnevezése nem görögországi származására utal? A név igazából a gördül szóból ered, és a dinnye kerek formájára utal. Ezt az érdekességet a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége (MDOSZ) osztotta meg Facebook-posztjában. Emellett azonban három receptet is mutattak, amelyeket neked is érdemes kipróbálnod, ha szívesen megismernéd az eredetileg a tökfélék családjába tartozó dinnye új arcait is.
Dinnyesaláta
Hozzávalók 2 főre:
- 200 gramm sárgadinnye
- 100 gramm mozzarella vagy feta sajt
- 40 gramm sonka
- egy maréknyi menta, bazsalikom vagy rukkola
- balzsamecet (opcionális)
Elkészítés:
Kockázd fel a dinnyét, tépkedd rá a zöldfűszert és a sonkát, a sajtot pedig morzsold rá! Keverd össze, és már készen is vagy. Fogyasztás előtt ajánlott néhány óráig a hűtőben pihentetni. Tálaláskor meglocsolhatod egy kis balzsamecettel is.
Dinnyés jégkása
Hozzávalók 2 főre:
- görög- vagy sárgadinnye
- fejenként egy kis pohár jégkocka
- citromlé
Elkészítés:
A dinnyét, a jeget és a citromlevet öntsd a turmixgépbe, turmixold a keveréket durvára, és már fogyaszthatod is! Feldobhatod még mentával és/vagy egyéb szezonális gyümölccsel, például eperrel, málnával vagy barackkal.
Hideg, pikáns dinnyeleves
Hozzávalók 2 főre:
- 200 gramm görögdinnye
- 1 darab paradicsom
- fél darab kígyóuborka
- 2 szál szárzeller
- citromlé vagy balzsamecet
- ízlés szerint só, bors és friss bazsalikom
Elkészítés:
A dinnye húsát kanalazd ki! A többi zöldséget és a bazsalikomot mosd meg! Dobd az egészet a turmixgépbe és turmixold simára! Legalább 3 órára tedd be a hűtőbe fogyasztás előtt! Ízesítsd ízlés szerint, tálaláskor bazsalikommal és balzsamecettel díszítheted.
Tudtad, hogy a görögdinnye érzékeny a hidegre? Ha 0-5 Celsius-fokon tárolod (a hűtőben), hamar hidegkárosodást szenved, és gyorsan romlik a minősége. Mutatjuk, mit ajánlanak ehelyett a szakértők.