Ezek a nemzetek töltik a legtöbb időt kórházban

A holland betegek töltik a legkevesebb, a csehek pedig a legtöbb időt kórházakban - derült ki az Eurostat friss adataiból.

A betegek kórházban töltött ideje alapján rangsorolta az EU-s országokat az Eurostat . Az intézet a 2016-os adatokat összesítette, ez alapján egy átlagos uniós állampolgár betegség esetén 5-10 napot tölt el kórházban. A legtöbb időt a csehek, évente átlagosan 9,6 napot, a második helyre pedig Horvátország került 9,3 napos kórházi tartózkodással. A legkevesebb időt a hollandok (4,5 nap), illetve a bolgárok (5,3 nap) fekszenek be ezekbe az intézményekbe.

Fertőzések, amelyeket a kórházban kaphatunk el Nozokomiális fertőzéseknek nevezzük azokat a fertőzéseket, amelyek kórházi tartózkodás alatt, illetve a kórházból való távozás után jelennek meg. Pontosan milyen fertőzésekről van szó, és mit tehetünk ezek ellen? Kattintson a részletekért!

Magyarok a középmezőny alján

A görög és a portugál mellett a magyar adatok sem szerepelnek a kimutatásban, az adatbázis (szintén Magyarország által közölt) 2015-ös száma (9,6 nap) azonban nem egyezik a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Magyarország 2017 című kiadványában szereplővel, amely szerint az átlagos ápolási napok száma 7,8 nap volt - hívta fel a figyelmet a Napi.hu .

A hollandok töltik a legkevesebb, a cseh betegek pedig a legtöbb időt a kórházakban
A hollandok töltik a legkevesebb, a cseh betegek pedig a legtöbb időt a kórházakban

Ha a KSH legutolsó, 2015-ös adataival számolunk, Magyarország a 7,8 napos átlaggal a tizedik legrosszabb Málta (8.0) után. Ugyan a kórházban töltött ápolási nap mennyisége fokozatosan csökkent az elmúlt években, 2015-ben is meghaladta a 18,6 milliót. A kórházi osztályok között azért nagy különbségek figyelhetőek meg ezen a téren is. A legrövidebb időt a szülészeteken és a fül-orr gégészeti osztályon kell töltenie a betegnek, átlagban 3-4 napot. A belgyógyászati osztályokon már 7-8 nap az átlagos tartózkodási idő, a leghosszabb időt pedig értelemszerűen a krónikus betegségeket kezelő osztályokon kell eltölteni.

A magyar egészségügy egyébként is kimondottan kórház- és ágycentrikus: ezer lakosra 7,1 kórházi ágy jut, ami jóval magasabb az 5,2-es uniós átlagnál. A hosszú kórházi ápolás azonban senkinek sem jó: az egészségügyi ellátórendszert még jobban leterheli, a beteg pedig tovább van kitéve a kórházi fertőzések veszélyének.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +29 °C
Minimum: +13 °C

A fátyol- és kevés gomolyfelhő mellett sok napsütésre van kilátás, majd délutántól nyugat felől elkezd növekedni a felhőzet. Ekkortól főként az északi megyékben fordulhat elő néhol zápor, zivatar - kialakulásukra inkább az esti óráktól számíthatunk nagyobb számban. Nagy területen megélénkül a déli, délnyugati szél, amit néhol erős lökések kísérhetnek. Továbbá zivatarok környezetében is lehetnek erős, viharos széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 27 és 31 fok között valószínű. Késő estére 17 és 23 fok közé csökken a hőmérséklet. Ma egy melegfront érkezik.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Győr-Moson-Sopron
Legrosszabbul:
Zala
Kezdjük újra