Kirúgták az orosházi kórházigazgatót, aki saját magánklinikát nyitott

Takács Péter egészségügyért felelős államtitkár felmentette az orosházi kórház igazgatóját, aki, miközben az általa vezetett intézmény komoly szakemberhiánnyal küzd, a közelben nyitott magánklinikát, jelentős részben éppen az intézmény orvosait alkalmazva.

Kedden a 24.hu számolt be róla, hogy dr. Duray Gergő belgyógyász-diabetológus szakorvos, az Orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet vezetője magánklinikát nyitott. A OrosKlinik Egészségközpont nagyjából egy kilométerre helyezkedik el a kórháztól, és utóbbi orvosi gárdájából sokan kezdtek el rendelni a magánklinikán is. Bár mindezt nem tiltja törvény, etikai problémák felmerülnek az így kialakult helyzet kapcsán. Az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) soron kívüli vizsgálatot rendelt el az ügyben.

Csütörtökön este Takács Péter az Index Konkrétan Rónai Egonnal című műsorában jelentette be, hogy felmentette kórházigazgatói pozíciójából dr. Duray Gergőt. A politikus a klinikanyitást – annak körülményeire tekintettel – etikátlannak nevezte. „A kórházigazgatói tevékenységbe ez nem fér bele, úgyhogy igazgató úrnak ma reggel sok sikert kívántam a magánszektorban, kórházigazgatói minőségében pedig elköszöntem tőle” – fogalmazott Takács a műsorban.

Dr. Duray Gergő 2013 óta vezette az orosházi kórházat.

Borítókép: MTI/Rosta Tibor

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +18 °C
Minimum: +8 °C

Az ország felhősebb részein is szakadozik, csökken a felhőzet, és éjszaka már nagyrészt derült, száraz idő várható. Az északi, északkeleti szél fokozatosan veszít az erejéből, de az Észak-Alföldön helyenként még hajnalban is előfordulnak erős széllökések. Késő este 9 és 15, hajnalban általában 4 és 9 fok között alakul a hőmérséklet, de a szélvédett északi völgyekben fagypont közelébe is süllyedhet a hőmérő higanyszála. Ma sem pihenhet a frontérzékenyek szervezete.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Vas
Legrosszabbul:
Szabolcs-Szatmár-Bereg
Kezdjük újra