Parazita ikret távolítottak el egy 17 éves indiai tinédzser szervezetéből Delhiben. A kétórás műtét során a fiú mellkasáról egy plusz lábat, feneket és nemi szervet választottak le, így összesen 15 kilónyi parazita ikertől szabadították meg – értesült a Live Science.
Az ilyen állapot akkor fordulhat elő, amikor a sziámi ikrek egyik tagja megáll a fejlődésben, de a túlélő testvéréhez tapadva egyes részei megmaradnak. Az elváltozás rendkívül ritka – eddig nagyjából ötven ilyen esetet dokumentáltak világszerte – a testvér maradványait pedig jellemzően még a túlélő iker gyerekkorában távolítják el.
Hogy miért fordulhat elő ilyesmi, ennek magyarázatára két elmélet is létezik. Az egyik szerint a megtermékenyítés után 13–15 nappal az embriót alkotó sejtcsoport szétválik, ám az elkülönülés nem lesz teljes. A másik hipotézis alapján a rendellenesség a fejlődés későbbi szakaszában lép fel, mégpedig két, kezdetben különálló sejttömeg egyesülésekor. A parazita iker nem éli túl a terhességet, a megmaradt testvér vérellátása viszont táplálja a plusz testrészeket. A mostani esetben a fiú mellkasához nőtt parazita tagok érzékelték a fájdalmat és a hőt.