Dunavecsén a Dr. Kolozs Gergely Kistérségi Egészségügyi Centrumban leáll a csecsemő- és gyermekgyógyászati járóbeteg-szakellátás. Az intézmény ellátási területéhez tartozó településekről az érintett betegek így Dunaújvárosban, a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben kaphatnak ellátást, illetve az Újsoltról érkező betegeket a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház fogadja Kecskeméten. Az NNGYK kijelölő határozata egyelőre az év végéig szól.
Békésen, a Békési Gyógyászati Központ és Gyógyfürdőben az ortopédiai ellátás áll le szakorvoshiány miatt. Március 1-től egy teljes évig a békési, bélmegyeri, kamuti, muronyi és tarhosi betegek a Békés Vármegyei Központi Kórházat kereshetik fel ortopédiai szakellátásért.
Végezetül a már említett Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban meghibásodott a CT készülék. Sürgősségi vizsgálatokat így csak PET/CT készüléken tudnak helyben végezni, amely nem alkalmas stroke, tüdőembólia és kardiovaszkuláris megbetegedésekhez kapcsolódó diagnosztikai vizsgálatok lefolytatására. Az időablakos stroke- és szív-érrendszeri betegek CT-vizsgálatát ezért átmenetileg Dunaújvárosba, Kiskunhalasra és Szegedre helyezi át az NNGYK.
Borítókép: Getty Images