
Ágynemű




Az ágyneműhuzatot ilyen gyakran kell cserélni
Életünk körülbelül egyharmadát alvással töltjük. Miközben az ágyunkban fekszünk, bőrünkről faggyú, elhalt hámsejtek, valamint piszok kerül az ágyneműre, ezek mennyisége pedig idővel csak egyre inkább felhalmozódik. Lássuk, miért kockázatos, ha sokáig nem teszünk a probléma ellen semmit.



Mutatjuk, mi minden lakik az ágyunkban
Ágyunkra a legtöbben a nyugalom és a biztonság szigeteként tekintünk, ahol egy-egy fárasztó nap végén a napi gondoktól megszabadulva álomra hajthatjuk a fejünket, és kényelemben pihenhetjük ki magunkat. Kevesen gondolnak bele azonban, hogy alvás közben apró élőlények meglepően népes hadával osztozunk a komforton.



Gyógyszerkereső
A Dunántúl északi felén csökken a felhőzet, a keleti megyékben pedig gomolyosodik, szakadozik, így napközben döntően gomolyfelhős, napos idő várható, de a gomolyok időszakosan össze is állhatnak, majd estére nagyrészt kiderül az ég. Csapadék nem valószínű. Az északnyugati szél már csak kevés helyen élénkül meg. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között várható. Késő estére 6 és 12 fok közé csökken a hőmérséklet. Fronthatásokra napközben nem kell számítani az előrejelzések szerint, így a frontérzékenyek tünetei enyhülhetnek.