
Botanika


Így változtatta meg a világot Darwin
Van néhány kivételes tudós elme, akinek gondolatai megváltoztatták a világot. Ebben a topkategóriában csak keveseknek jut hely - olyanoknak viszont igen, mint Newton vagy Einstein és persze Charles Darwin. Az utóbbi név hallatán mindenki rávágja, hogy evolúció és természetes kiválasztódás. Kevesen tudják, hogy eredeti gondolatai érvényességét Darwin a botanikával szilárdította meg. Elmeséljük, hogyan tette.

Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!


Pillagó alakú bőrpír jelezheti a nőkre különösen veszélyes betegséget
Különösen a nőkre veszélyes a lupusz néven ismert autoimmun betegség, amely a 20-as, 30-as életévekben indul. A betegek 90%-a fogamzóképes, 18-45 év közötti nő. A betegséget már a kezdetektől komolyan kell venni, hiszen nemcsak az életminőséget rontja, de az életkilátásokat is rövidítheti. A korai felismerést nehezíti, hogy a betegség változatos tünetekkel jelentkezik, ezért nevezik „ezerarcúnak”.







Átmenetileg nagy területen kiderül az ég, de nyugaton-délnyugaton, valamint az Északi-középhegység és az Észak-Alföld térségében is réteges felhőzet képződhet az éjszaka során. Csapadék általában nem lesz, de hajnalban délnyugaton gyenge eső, szitálás nem kizárt. Gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 2 és 7 fok között alakul, de a derült északkeleti tájakon gyengén fagyhat, míg a felhős délnyugati részeken több fokkal enyhébb lehet a hajnal. Napközben hidegfronti hatás érvényesül, ami a frontérzékenyek számára kellemetlen tünetekkel szolgálhat.