
Evolúció


Meglepő felfedezés a kutyák evolúciójáról
A kutyák két különböző alkalommal, 40 és 14 ezer évvel ezelőtt, és más-más régióban fejlődtek ki a farkasokból – állítják brit kutatók, akik 72 olyan szürke farkas (Canis lupus) genetikai örökségét vizsgálták, amely az elmúlt 100 ezer évben élt Európában, Szibériában és Észak-Amerikában.



Korábban létezett testrészünk tűnt el
Az evolúció során az emberi test fokozatosan alakult át a leszármazások végtelen során keresztül, míg kialakult a mai formája. Az embrionális fejlődés azonban felidézi ezt a hosszú utat, s olykor egészen különös testrészek is megjelennek a magzatban. Például egykor volt gyíkok tervrajza is ott lapul bennünk.




Át kell értelmezni a földi életet
Magyar és brit kutatók munkája nyomán alapjaiban kell átértelmezni a földi élet fejlődését. Bebizonyították ugyanis, hogy a komplex életformák alapját adó sejtmagvas sejtek egy ma is ismert élőlénycsoport őseiből fejlődtek ki - közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).

Gyógyszerkereső
A fátyol- és gomolyfelhők mellett sok napsütésre van kilátás, majd délutántól időszakosan megnövekedhet a felhőzet. Főként az északi országrészben előfordulhat egy-egy zápor, zivatar - kialakulásukra inkább az esti óráktól számíthatunk nagyobb számban. Nagy területen megélénkül a déli, délnyugati szél, amit a délnyugati megyékben helyenként erős lökések kísérhetnek. Zivatarok környezetében viharos széllökés is előfordulhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 26 és 31 fok között valószínű. Késő estére 18 és 24 fok közé csökken a hőmérséklet. Jó hír, hogy még mindig egy anticiklon határozza meg térségünk időjárását, így fronthatással továbbra sem kell számítanunk.