Flurona
Flurona: mit tegyünk, ha érintettek vagyunk?
Izrael és az USA is beszámolt már több olyan esetről, amikor a beteg egy időben szenvedett az influenza- és a koronavírus-fertőzéstől. Az együttes fertőzés a flurona nevet kapta. Nézzük, milyen gyakori és mennyire veszélyes ez a kórkép, illetve mit tehetünk a megelőzés vagy a mielőbbi felépülés érdekében.
Még nem késő kérni az influenzaoltást (2)
A rendelkezésre álló 1,3 millió adag térítésmentes influenza elleni oltóanyag 49,1 százalékát, mintegy 638 ezer adagot használtak fel január 3-ig - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön. A 3 év alatti kisgyermekek számára fenntartott négyezer adag vakcina 63,5 százaléka fogyott el eddig.
Rusvai: bármelyikünket utolérheti a flurona
A flurona bárkit utolérhet, ezért is fontos, hogy mindenki beoltassa magát koronavírus ellen, míg főleg a rizikócsoportba tartozók lehetőleg az influenza elleni vakcinát is vegyék fel, figyelmeztetett Rusvai Miklós virológus. A szakember az egyre nagyobb teret nyerő omikron variánsról is elárult egy fontos információt.
Falus szerint ez a legnagyobb baj az omikronnal
Gyorsan szaporodik a koronavírus omikron variánsa, így a közeljövőben nagyon sokan lesznek egyszerre betegek - erről is beszélt egy friss tévéinterjúban Falus Ferenc korábbi országos tiszti főorvos. Felhívta a figyelmet továbbá a maszkviselés és az oltás fontosságára is.
Gyógyszerkereső
Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.