Koronavírus Otthoni Tanulás
A járvány az otthonainkat is megváltoztatta
A magyarok 65 százaléka változtatott valamilyen mértékben - ezen belül 13 százalék jelentősen - otthonán annak érdekében, hogy el tudja végezni azokat a tevékenységeket, amelyekre a járvány időszaka alatt csak itt volt lehetősége - derült ki egy felmérésből.
Koronavírus: az online oktatás óriási hátránya
A koronavírus-járvány miatti iskolabezárások súlyos tanulási hiányosságokhoz vezettek, az alsó tagozatos diákok ugyanis jóformán semmilyen haladást nem értek el az otthoni tanulással - állapították meg az Oxfordi Egyetem kutatói. Úgy vélik, eredményeik az egész világon megállják a helyüket.
Gyógyszerkereső
Általában borult, párás, ködös időre van kilátás, de délen és keleten szakadozottabb marad a felhőzet, illetve napközben fokozatosan ritkul, egyes részeken fel is oszlik a köd, így arrafelé hosszabb-rövidebb időre a nap is kisüt. A szitálás mellett északon néhol gyenge eső sem kizárt. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad.A legmagasabb nappali hőmérséklet a borult, párás, tartósabban ködös tájakon 3 és 8 fok között alakul, míg a kevésbé felhős déli és keleti tájakon ennél több fokkal enyhébb lehet az idő. Késő este 0 és +7 fok közötti értékekre számíthatunk. Nincs fronthatás, a tartós köd azonban nem tesz jót a hangulatunknak.