Mensturációs Ciklus
Ezt teszi a PMS a női testtel
Aligha létezik olyan nő, aki ne hallott volna még a premenstruális szindrómáról, vagy más néven a menstruációt megelőző tünetegyüttesről. Sokan rendszeresen szenvednek tőle, de aki nem, az is egész biztosan megtapasztalta már a PMS-sel járó közel 150 tünet valamelyikét. Lássuk hát, milyen változások zajlanak le ebben az időszakban a női testben!
Mikor gyanakodjunk premenstruális szindrómára?
A premenstruális szindrómának több mint 150 különböző tünetét írták le eddig, ezért sem könnyű felismerni. Ha azonban a menstruáció előtt rendszeresen komoly hangulatingadozásokat, testi fájdalmakat és a viselkedésünk megváltozását tapasztaljuk, akkor érdemes szakemberhez fordulni.
Miért nem jön a baba? (x)
A gyerekvállalás egy életre szóló döntés. A párok álmodoznak róla, tervezgetik, félelem és vágyakozás keveredik bennük, végül elhatározzák magukat: belevágnak a babaprojektbe. A nő elhagyja az addig szedett fogamzásgátlót és tűkön ülve várják az eredményt. A baba azonban hetek, hónapok múlva sem akar jönni, ráadásul a leendő anyuka ciklusával sem stimmel valami. Mi lehet a baj, és mit lehet ilyen esetben tenni?
Gyógyszerkereső
Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. Késő estére -6 és 0 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.