
Sugárbetegség




Az atombomba hosszú távú hatásai
Az atombomba alkalmazása nagyon rossz, ezt még a legelfajzottabb hatalommániások sem vitatják. Nem csak az azonnali rettenetes pusztítás, hanem a nukleáris sugárzás hosszútávú hatásai miatt is. E fegyverek közmegítélése olyan szélsőségesen rossz, hogy kiderült, a Hirosimára és Nagaszakira ledobott bombák kevésbé voltak szörnyűek, mint amilyennek tartják őket.



Hirosimai atombomba: milyen károkkal járt és jár ma is?
Sugárbetegség, égési sérülések, fizikai erőhatások (lökéshullám), ionizáló sugárzás - a 70 évvel ezelőtti hirosimai atomrobbantásban rémisztő okokból következett be a szinte azonnali tömeghalál. De a bombatámadás után évtizedekkel is szedi áldozatait az atomfegyver.


Gyógyszerkereső
Az ország nyugati felén erősen felhős vagy borult marad az ég és szórványosan várható eső, zápor, míg a zivatarok számossága csökken. A keleti tájakon szakadozottá válik a felhőzet, csökken a csapadékhajlam és helyenként párássá válhat a levegő, köd képződhet. Az északnyugati szél a Dunántúlon marad élénk, néhol erős, de zivatarok környezetében is előfordulhatnak erős széllökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 10 és 14 fok között alakul, de a kevésbé felhős hidegre hajlamos helyeken ennél kissé hűvösebb is lehet. Ma kettős fronthatás terheli a szervezetünket.