
Túlélési Ösztönök


Képességek, amelyek jól jönnek életveszélyben
Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy civilizált körülmények között nem történhet velünk semmi baj, különösen nem kerülünk olyan helyzetbe, amikor az életünkért kell harcolnunk. A koronavírus-járvány azonban megtanított arra, hogy hamis a biztonságérzetünk és szükségünk van túlélőképességekre.

A gyáváknak köszönhetjük, hogy még élünk
Minden ember fél. Ez jó, mert a félelem véd a veszélytől. Sőt! Számos szakértő szerint éppen azért létezik ma az emberiség, mert őseink közül azok élték túl a kardfogú tigriseket, akik nem álltak le velük birkózni, hanem egyszerűen elszaladtak. És utána ők nemzettek utódokat, nem a "birkózók".

Gyógyszerkereső
Olvasd el aktuális cikkeinket!






Pillagó alakú bőrpír jelezheti a nőkre különösen veszélyes betegséget
Különösen a nőkre veszélyes a lupusz néven ismert autoimmun betegség, amely a 20-as, 30-as életévekben indul. A betegek 90%-a fogamzóképes, 18-45 év közötti nő. A betegséget már a kezdetektől komolyan kell venni, hiszen nemcsak az életminőséget rontja, de az életkilátásokat is rövidítheti. A korai felismerést nehezíti, hogy a betegség változatos tünetekkel jelentkezik, ezért nevezik „ezerarcúnak”.



Délnyugaton csak lassan szakadozik a felhőzet, sőt a határ mentén tartósan borult maradhat az ég, ott gyenge eső még délután is előfordulhat. Másutt fokozatosan gomolyosodik a felhőzet, illetve gomolyfelhők képződnek, így több-kevesebb napsütés is várható, és az északkeleti tájakon néhol záporok is kialakulhatnak. Az északi, északkeleti szél olykor megélénkül. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 19 fok között valószínű. Késő estére 7 és 14 fok közé hűl a levegő. Jó hír a frontérzékenyek számára, hogy a múlt szombaton érkezett hidegfront immár elvonult, így számottevő fronthatás egyelőre nem érvényesül.