Jobb lehet tőle a hangulatunk
Neil Morris pszichológus 80 ember bevonásával végzett kutatást a forró fürdő hatásaival kapcsolatban. Arra jutott, hogy a fürdőzés nyújtotta nyugalom, kényelem és elvonulás segíthet megbirkózni a depresszióval és a kellemetlen érzésekkel. A meleg folyadékba merülés tudat alatt arra az időre emlékeztet, amelyet magzatként az anyaméhben töltöttünk, ezért igen megnyugtató, egyaránt ellazítja a testet és a lelket is.
Jobban fogunk tőle aludni
Éjszaka lecsökken az emberi test hőmérséklete, ami segíti a melatonin nevű alváshormon termelődését. Ha forró fürdőt veszünk, a testhő megemelkedik, majd mikor kiszállunk a kádból, visszaesik, ami miatt beindul a melatonin termelődése, a test pedig felkészül az "alvó üzemmódra".
Segít csökkenteni az izomfájdalmat
Hő hatására élénkül a vérkeringés, ami segít abban is, hogy izmaink ellazuljanak. Ha a meleg vízbe egy kevés keserűsót is keverünk, akkor még jótékonyabb az eredmény, mivel a só bizonyítottan gyulladáscsökkentő hatású és az ízületek számára is nagyon előnyös, ráadásul a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedők szervezetére is kedvezően hat.
Jót tesz a szívnek
Kutatások szerint a rendszeres forró fürdők segíthetnek csökkenteni a vérnyomást, ezáltal pedig hozzájárulhatnak bizonyos szívbetegségek megelőzéséhez.
Segít a kalóriaégetésben
Természetesen egy forró fürdő nem fogja kiváltani a sportolást, viszont megemeli a testhőmérsékletet, és izzadni kezdünk tőle, ezért olyan hatást gyakorol a szervezetre, mint egy tempósabb séta - tehát pluszkalóriákat is égethetünk a fürdőkádban.
Forrás: townandcountrymag.com