"Rövid és hosszú távú célok is kellenek. Először nagy a lelkesedés, viszont ugyanilyen nagy a feladási arány is, ilyenkor kell tényleg az apró célokkal motiválnunk magunk" - fogalmazott Kiss Gergely, az Életmódváltók program szakértője a WellnesCafénak . Az Andi és Sanyi edzéseit is koordináló személyi edző leszögezte, érdemes már jó előre letisztázni magunkban, hogy az első pár hét nem a külsőnk drasztikus változásáról fog szólni. Inkább figyeljünk a testünk belső jelzéseire, és éljük meg ezeket sikerként - a későbbiekben pedig már a látványosabb átalakulás sem fog elmaradni.
Bármilyen mozgásformába is kezdjünk bele, eleinte legyünk nagyon türelmesek és óvatosak. A terhelést csak fokozatosan lehet növelni, ellenkező esetben könnyen sérülés lehet a mutatvány vége. "Ha fáradtak vagyunk, mert nagy a nyomás, sok a stressz, akkor jobb, ha egyszerű mozgásformát választunk, így kisebb a sérülésveszély, egyben az agyunkat és az idegrendszerünket sem kell olyan intenzíven használnunk mozgás közben" - tanácsolta a szakember.
Akadnak, akik valamiért nem tudnak vagy nem szeretnének rendszeresen eljárni egy edzőterembe. Számukra jó alternatívát jelent az otthoni edzés is, néhány buktatóra ugyanakkor érdemes odafigyelni. "Rengeteg online edzős videó és módszer van, amit otthon is elvégezhetünk. Amire figyeljünk, hogy a legtöbb videón már egyből az intenzív edzésrész megy, bemelegítés pedig nincs benne, ezt ne spóroljuk ki, csak bemelegítés után csináljunk bármit" - mutatott rá Kiss Gergely. Fontos továbbá, hogy a képességeinkhez illeszkedő gyakorlatokat válasszunk. A guggolás például könnyen ízületi fájdalmakat okozhat, ha helytelen végezzük, így aztán a kedvünket is könnyen elveheti az egésztől. A gyakorlatok helyes kivitelezésében sokat segíthet, ha egy tükörben figyeljük a mozgásunkat.
Hogyan lehet gond nélkül letudni életmódváltóként egy olyan ünnepet, mint a közelgő húsvét? Segít-e, ha a családot is bevonjuk a sportolásba? A személyi edző további tanácsaiért kattintson ide .