Néhány évvel ezelőtt a Duke University kutatást folytatott annak érdekében, hogy kiderüljön, pontosan mi is az igazság.
Előnyök és hátrányok
Nyolc hónapon át figyeltek meg 119 - korábban nem túl aktív életet élő - túlsúlyos embert, akikkel különböző típusú testmozgásokat végeztettek: aerob edzést és súlyzós edzést , illetve a kettő kombinációját. A győztes az aerob edzés lett, mivel azok adták le a legtöbb súlyt, akik ezt végezték. Azok pedig, akik csak erősítettek, súlyban még gyarapodtak is - szerencsére nem zsírban, hanem izomtömegben.
A kardiósok ráadásul majdnem ötven perccel kevesebbet edzettek hetente. A kombinált mozgást végzőknek alakult át legjobban a testösszetétele - több zsírt égettek és több izmot építettek, viszont jóval több időt is töltöttek az edzőteremben.
A sport nem elég magában
A számok szintjén tehát a kardió teljesít a legjobban, hiszen egységnyi idő alatt az égeti el a legtöbb kalóriát. Ugyanakkor súlyzózni is fontos, különösen 30 éves kor fölött, hiszen ilyenkor a szervezet folyamatosan veszít az izomtömegéből, amit pótolni kell a testünk és csontjaink egészsége érdekében. A legideálisabb az, ha a két edzésmódszert kombináljuk: először súlyzózzunk, majd aerob mozgással fejezzük be az edzést.
És persze van még egy nagyon fontos tényező a fogyással kapcsolatban: a sport önmagában kevés lesz a látványos eredményhez. Aki súlyfeleslegtől szeretne megszabadulni, annak az étrendjét is át kell alakítania, így például csökkentenie kell a napi kalóriabevitelét , mert tartós fogyásra csak így számíthat.
Forrás: health.com