A legrosszabb, ami történhet, hogy az intenzíven kötünk ki, persze ennek nagyon kicsi az esélye. Tusolás vagy fürdés után ugyan tiszták vagyunk, a törülközőre azonban a hámló apró bőrsejtekkel baktériumok is átkerülnek. Ezek a nedves felületen gyors szaporodásnak indulnak, a törülköző következő használatakor pedig visszakerülnek a testünkre. A legtöbbször persze semmilyen problémát nem okoznak, hiszen csak saját ártalmatlan baktériumainkat juttatjuk vissza a bőrünkre – írja a Prevention.com .
Ha azonban ezen a törölközőn patogén (kórokozó) baktériumok is vannak, akkor könnyen megfertőzhetjük magunkat. Különösen igaz ez a száraz, repedezett bőrűekre, illetve minden seb, sérülés esetén nő a fertőződés kockázata. Ha ez történik, akkor van esély arra (bár nagyon kicsi), hogy a fertőzés a bőrön kívül máshova is átterjed. Ha pedig a vérbe kerül, akkor bizony kórházban fogunk kikötni.
Gombás fertőzést azonban akkor sem fogunk kapni, ha 4 (vagy 40) használat után sem mossuk ki a törölközőt. Az élesztő vagy bármilyen más gombafajta nem része természetes bőrflóránknak, márpedig ha a bőrünkön nincs, akkor a törölközőnkön sem és visszafertőzni sem tudjuk magunkat. A lábgombáért pedig a padló higiéniája felelős, azt leginkább közös használatú helyiségekben, így például uszodákban, strandokon, azok öltözőjében vagy zuhanyzójában lehet elkapni.