Bár sokan esküsznek arra, hogy a fogyókúrás étrendben mindenképpen szerepelnie kell a kókuszolajnak , valójában a kalóriatartalma meglehetősen magas, 117 kcal-t tartalmaz egy evőkanálnyi mennyiség. Ez nem azt jelenti, hogy nem szabad használni, viszont érdemes csínján bánni az adagolásával, mert nem hizlal kevésbé, mint mondjuk az olívaolaj. Jó, ha tudjuk, hogy a finomítatlan kókuszolaj csak alacsonyabb fokon történő sütéshez, pároláshoz használható, kivéve, ha nem zavar minket, hogy óriási füsttel árasztjuk el a konyhát és az egész lakást: magas hőfokon történő sütéshez érdemes inkább a finomított verziót választani.
A kókuszolaj sem jó mindenre, például fogápolásra ne használjuk
Mire nem szabad használni?
Több helyen lehetett olvasni róla, hogy ha kókuszolajjal öblögetünk, az jót tesz a száj és a fogak egészségének, és a leheletünk is kellemesebb lesz tőle. Valójában ez sajnos nem igaz: nem érdemes olajra cserélni a fogkrémet és a szájvizet, mert míg utóbbiak használata bizonyítottan csökkenti a szájüregben található baktériumok számát, a kókuszolaj nem, és a fogaink sem lesznek tőle fehérebbek .
Bőrápolásra valóban jó a szűz kókuszolaj, de csak akkor, ha nincs rajtunk semmilyen nyílt seb, vagy horzsolás, ugyanis azokba belekenve irritációt, kivörösödést és viszketést okozhat. Fényvédelemre sem használható, bár van valamennyi UV sugárzás ellen védő hatása, annyi nincs, mint a kifejezetten erre a célra készült napozószereknek. Napozás utáni bőrtáplálásra alkalmas, de a leégéstől nem védi meg a bőrt.
Óvatosan használjuk a fürdőkádban és a zuhany alatt is, mert ha nem issza be teljesen a bőrünk, megtapad a zuhanytálca vagy a kád alján, és nagyon könnyen elcsúszhatunk rajta, ami igencsak balesetveszélyes.
Forrás: prevention.com