A Baranya megyei Mohács Magyarország egyik legdélebbi települése, közel 20 ezer lakossal. A város érdekessége, hogy 2007-ben nyitották meg a termálvízre épülő fürdőt , amelynek vize gazdag ásványi sókban, nátrium-kloridos, hidrogén-karbonátos, fluoridos, magas vas és jód tartalommal rendelkezik. Ízületi, reumatikus panaszokat, sportsérüléseket kezelnek itt, illetve izomlazításra és a szervezet immunitásának növelésére hasznosítják. Nátriumtartalma miatt nőgyógyászati panaszokat is ápolnak vele, de ivókúrára és inhalálásra is használják.
Fájdalomambulancia is működik a kórházban
Mohácson Egészségügyi Alapellátó Szolgálat és városi kórház is működik. szakrendelő-hálózat működik, a hagyományosnak számító területek (például urológia, kardiológia, bőrgyógyászat) mellett többek között addiktológia, gasztroenterológia, külön hypertónia, audiológia és egy fájdalomambulancia is várja a betegeket.
A fekvőbetegellátásban a 20 ágyas általános belgyógyászati osztály fő profilja a gasztroenterológia, valamint diabetológiai szakellátás, míg a másik belgyógyászati osztály kardiológiai profilú. Összesen három mozgásszervi rehabilitációs osztály működik: az I. és II. 45 ágyas, fő profilja a baleset, csonttörés, mozgásszervi betegség miatt végzett műtét utáni rehabilitáció. A III. 15 ágyas, és első sorban mozgásszervi, belgyógyászati és neurológiai betegek rehabilitációjával foglalkozik.
Ezek mellett Csecsemő és Gyermek Osztály, központi anaesthesiologiai és intenzív betegellátó osztály, neurológiai, pszichiátriai, radiológiai, sebészeti, traumatológiai és szülészeti-nőgyógyászati és újszülött osztály, valamint egy sürgősségi betegellátó osztály működik még a kórházban.
A népesség 18 százaléka tartósan beteg
A KSH 2011-es népszámlálásának adatai szerint Baranya megyében a lakosság 5,2 százaléka vallotta fogyatékkal élőnek magát (számszerűsítve ez több mint Mohács teljes lakossága). 54 százalékuk volt mozgássérült, 18 százalékuk látási, 16 százalékuk hallási problémákkal küzdött, de viszonylag magas, 10-10 százalék körüli volt a súlyos belszervi fogyatékkal élők, a mentálisan sérültek és az értelmi fogyatékosok hányada is. Érdekesség, hogy nemek szerint - a 70 év felettieket leszámítva - a férfiak száma minden csoportban meghaladta a nőkét.
Tartós betegségben, mint például cukorbetegségben , a megye népességének 18 százaléka, közel 70 ezer fő szenvedett. A tartósan betegek között a nők voltak többségben (57 százalék). A válaszadók közel négytizedének nem okozott gondot együtt élni a betegségével, de minden negyedik személy a közlekedésben, minden harmadik a mindennapi élete során érezte akadályoztatva magát. A tartósan betegek korcsoportonkénti megoszlása némiképp eltért a fogyatékkal élőkétől. Közöttük jellemzően nagyobb arányban voltak az 50 év felettiek, ami jelzi, hogy idős korban a tartós betegségek kialakulásának nagyobb az esélye.