Gyógyító pontok a kézen és a lábon

A reflexológia lényege szerint a talpon, lábfejen, illetve a kézfejen és a tenyéren, valamint a fülön található különböző pontok nyomkodásával, masszírozásával, stimulálásával kiegyensúlyozhatjuk a szervezetünk működését, és felgyorsíthatjuk a különböző betegségekből való gyógyulást.

A reflexológiával foglalkozók szerint (az elsősorban) a talpon, illetve a tenyéren elhelyezkedő különböző pontok, területek egy energiahálózaton keresztül összeköttetésben vannak a testünk egyéb részeivel és a belső szervekkel is. Vagyis, minden belső szervünknek, testrészünknek megtalálható a megfelelő területe a talpunkon is. Ezeknek a pontoknak a stimulálásával, például nyomkodással, dörzsöléssel, simítással vagy masszírozással a belső szervek működése is serkenthető.

Gondolta volna, hogy a lába szinte mindent elárul önről? Pedig így van: egy jó szakember pontosan látja (vagyis érzi) a talpunkból, hogy milyen testi-lelki betegségben szenvedünk. Kattintson tovább! A reflexológia hívei szerint a betegségek kialakulásához a testünkben lévő energiablokkok is hozzájárulnak, és a talp megfelelő pontjainak kezelésével ezek az energiablokkok feloldhatóak, a test energia-háztartása kiegyensúlyozható, beindíthatóak a szervezet öngyógyító mechanizmusai, és felgyorsítható a gyógyulás is.

Ugyanakkor a reflexológia önmagában nem alkalmas sem diagnosztizálásra (bár egyesek állítják, hogy az érzékelhető energiablokkok jól jelezhetik azt, hogy mely belső szervünk nem működik a megfelelően), és önmagában gyógyításra sem, nagyszerű kiegészítő módszere lehet a hagyományos gyógyító terápiáknak.

A reflexológia segíthet az immunrendszer stimulálásában

A reflexológiával foglalkozók különböző, úgynevezett „térképeket” használnak. A térképeken jelölve van, hogy a talpon , tenyéren hol helyezkednek el a különböző szerveknek, szervrendszereknek megfelelő pontok, vagyis melyeket kell stimulálni ahhoz, hogy az öngyógyítás beinduljon.

A reflexológia a legközelebbi kapcsolatban az akupunktúrával, az akupresszúrával és a masszázzsal áll. Az előbbi kettővel a test energiahálózatáról alkotott képe az azonos, ugyanakkor, az akupunktúrában és akupresszúrában használt pontok nem feltétlenül azonosak azokkal, melyeket a reflexológiai kezelés során stimulálnak. Emellett, a reflexológia a talpra, a tenyérre, illetve a fülre koncentrál, míg az akupunktúra és akupresszúra során kezelt pontok a test bármely részén lehetnek.

A reflexológiát könnyen össze lehet keverni a talpmasszázzsal is, azonban a masszázsnál az energiapontok kevésbé játszanak szerepet, annak alapelve szerint a kötőszövetek, izmok átgyúrásával, masszírozásával enyhítik a stresszt és javítják az egészségi állapotunkat. A reflexológia ezzel szemben az energiahálózatra van hatással, a kötőszövetekkel, izmokkal nem foglalkozik. A talpmasszázst általában krémmel, olajjal végzik, míg a reflexológiai kezelésnél nem alkalmaznak ilyesmit.

A test öngyógyító folyamatainak beindítása, az energiablokkok oldása általában nem egy kezelés során történik, az hogy pontosan mennyire van szükség, az alany egyéni állapota dönti el. A kezelés során érezhetünk csiklandozást, bizsergést, melegségérzetet (természetesen nem a talpon, hanem a test egyéb részein), de a blokkok oldása jelentkezhet például fokozott izzadás, hidegrázás, szédülés, köhögés vagy tüsszögés, fokozott szomjúság formájában is, de a reflexológiai kezelésnek érzelmi hatásai is lehetnek, például sírás, nevetés, megkönnyebbülés vagy éppen leküzdhetetlen álmosság.

A reflexológiát biztonságos kiegészítő gyógymódnak tartják, bizonyos esetekben azonban nem ajánlott a kezelés. Nem javasolt a reflexológiai kezelés a lábon található sebek, sérülések, törések, esetleg köszvény esetén, trombózisra hajlamos személyeknél. A várandósoknál különösen körültekintőnek kell lenni, és érdemes egyeztetni a nőgyógyásszal arról, hogy részt vehetnek-e a kezelésen.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

Sok napsütés várható gomolyfelhő-képződéssel és fátyolfelhőkkel. Napközben helyenként, késő délutántól, estétől egyre nagyobb számban alakulhatnak ki záporok, zivatarok - legkisebb eséllyel a Dunántúl északi és nyugati részein. Az északi, északnyugati szelet a nyugati országrész mellett a középső tájakon is élénk lökések kísérik, míg zivatarok környezetében erős, viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 27 fok között alakul. Az orvosmeteorológiai helyzet is kifejezetten kedvezően alakul, fronthatástól sem ma, sem az elkövetkező napokban nem kell tartani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra