Kinek nem tesz jót a gyógyfürdő?

Hazánk gyógyító vizeinek erejét sokan szeretik kihasználni, és az ide érkező turistáknak is elengedhetetlen kipróbálni egy-egy fürdőt. Létezik, hogy valakinek nem ajánlott a gyógyfürdő, sőt egyenesen veszélyes is lehet rá a fürdőzés?

A gyógyfürdőzésnek sajátos etikettje van, melyben a legfontosabb szabály, hogy a gyógyvíz igénybevétele előtt mindenképpen konzultáljunk az orvosunkkal, akár "betegnek" érezzük magunkat, akár csak lazítani szeretnénk a fürdőben.

A szakorvos ugyanis nemcsak abban tud segíteni, hogy melyik fürdőbe érdemes elmennünk az esetleges panaszainkkal, de arra vonatkozóan is adhat tanácsokat, hogy mennyi időt töltsünk a vízben, vagy éppen milyen más kezelést ( masszázst , súlyfürdőt stb.) érdemes még igénybe vennünk.

Miért előnyös a gyógyfürdő? A vízzel való gyógyítást, illetve a fürdőzés egészségünkre gyakorolt kedvező hatásait már az ókorban is ismerték. Miben rejlik a termálvizek ereje? Kattintson! Vannak olyan egészségügyi állapotok, amelyeknél egyáltalán nem javasolt a gyógyfürdőzés: a szív- és érrendszeri betegségben, szívelégtelenségben , szívritmuszavarban vagy túl szapora szívverésben szenvedőknek egyáltalán nem javasolt a meleg vízben való fürdőzés. Szívinfarktus után se fürdőzzünk három hónapig. A fürdőzés rossz hatással lehet akkor is, ha az egyébként krónikus betegségek akut, fellángoló szakaszában megyünk. Gyulladásos, lázzal járó betegségekkel egyébként se fürdőzzünk!

Természetesen nem ajánlott a fürdőzés fertőző betegeknek, olyan bőrbetegségek esetén, ha a bőr sebes, váladékozik, nedvedzik, vagy a bőr sérült. Akkor se vegyük igénybe a gyógyfürdőket, ha hasmenéssel, hányással járó betegségen estünk át.

Bizonyos betegségek esetén nem ajánlott a gyógyfürdőzés

Bizonyos betegségek esetén nem ajánlott a gyógyfürdőzés Mivel bármilyen körültekintőek is vagyunk, a gyógyfürdőkben sajnos sokkal jobban ki vagyunk téve a fertőzéseknek, nem ajánlott a fürdőzés várandós kismamáknak, daganatos betegeknek, légzési elégtelenségben szenvedőknek, illetve azoknak, akik immunrendszere nem működik megfelelően, esetleg egy súlyos betegség vagy műtét után lábadoznak.

A gyógyfürdőzés másik nagyon fontos szabálya, hogy a fürdőt csak akkor vegyük igénybe, miután alaposan lemosakodtunk, lezuhanyoztunk. A közös helyiségekben viseljünk műanyag papucsot, a vízben pedig úszósapkát (ez a legtöbb gyógyfürdőben előírás).

Mivel a gyógyfürdőbe a legtöbben gyógyulni, feltöltődni, relaxálni mennek, ezért tartózkodjunk a hangoskodástól, ugrálástól, fröcsköléstől, mert ezzel mások pihenését zavarhatjuk. Éppen ezért a gyógyfürdőkbe ne vigyünk kisgyermekeket (gyakran nem is engedik be őket). Gyógyfürdőben soha ne fogyasszunk alkoholt!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

Sok napsütés várható gomolyfelhő-képződéssel. A déli óráktól elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. A zivatarokat felhőszakadás, illetve erős vagy viharos széllökések kísérhetik. Általában gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 21 és 26 fok között alakul. Ma még szép idő lesz, de aztán eső és napsütés váltja egymást, az érkező hidegfront pedig az arra érzékenyeknél kellemetlen tüneteket okozhat.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra