Szakértők szerint, a hatalmas naptej kínálat egyeseket oly mértékben elriaszt, hogy inkább semmilyen napkrémet nem használnak, aminek viszont súlyos napégés lehet a következménye. Talán ezért is gondolta úgy az Amerikai Bőrgyógyászati Akadémia, hogy érdemes néhány alapismeretet megosztani a vásárlókkal a termékek címkéjén található információkkal kapcsolatban.
Az első és legfontosabb szabály, hogy csakis széles spektrumú napkrémet válasszunk, vagyis olyat, amely az UVA és UVB sugarak ellen egyaránt védelmet nyújt. A második fontos dolog a faktorszám, amelyek közül nem érdemes 30-asnál alacsonyabbal próbálkozni, a harmadik pedig az, hogy a napkrém vízálló legyen.
Mindemellett a naptejjel bekenést kétóránként érdemes megismételni, és valahányszor azt látjuk, hogy árnyékunk rövidebb, mint mi magunk, húzódjunk naptól védett helyre. Ha mégis a napra kényszerülnénk, viseljünk hosszú ujjú felsőt és nadrágot, széles karimájú kalapot, valamint napszemüveget.
Sokan azzal sincsenek tisztában, mit is takarnak a faktorszámok , illetve hogy például egy 30-as napkrém nem nyújt kétszer akkora védelmet, mint egy 15-ös. Valójában egy 30-as napkrém az UV-sugarak 97 százalékát szűri ki, addig egy 15-ös 93 százalékát, egy 2-es faktorú pedig 50 százalékát. Ha azonban valaki nem használ elég napkrémet a testén, vagy kihagy egyes területeket, akkor a napkrém által nyújtott védelem csökkenni fog.