Csillapíthatja a fájdalmat
Kutatások szerint a zene mérhetően képes csökkenteni a fájdalmat - nem véletlen, hogy bizonyos kórházakban az intenzív osztályokon zeneterápiát is alkalmaznak.
Javítja a sportteljesítményt
Ha futás, kerékpározás közben zenét hallgatunk, nem csak a sebességünket növeli: fejleszti a kitartásunkat, motivál és növeli a teljesítményt - ezzel együtt persze az elégetett kalóriák számát is. Ennek többek között ahhoz is köze van, hogy ha kedvenc zenéinket hallgatjuk, akkor ez eltereli a figyelmünket az erőlködésről, így sokkal jobban élvezzük a mozgást .
Javítja az alvás minőségét
Ha komolyzenét hallgatunk elalvás előtt, akkor segít leküzdeni az álmatlanságot - különböző gyógyszerek szedése helyett első körben érdemes ezzel próbálkozni.
Segít a fogyásban
Egy kutatás szerint ha étkezés közben lágy zene szól, és nem túl erősek a fények, akkor lassabban eszünk, ez által pedig kevesebb étellel is jóllakunk. Ha diétázunk , érdemes kipróbálni ezt a trükköt.
Csökkenti a stresszt
Kutatások szerint a zenehallgatás segít oldani a szorongást, és olyan biokémiai reakciókat indít el az agyban, amelyek segítenek a stressz csökkentésében. Emellett a depresszió tüneteinek enyhítésében is jó eredményeket lehet vele elérni, különösen a klasszikus, illetve meditációs zenék hallgatásával.
Javítja a kognitív funkciókat
Egy kísérlet során kutatók úgy tapasztalták, hogy zenehallgatás hatására az alanyok jobban teljesítettek a memóriateszteken - több kérdésre tudtak helyesen válaszolni, és több dologra emlékeztek vissza, mint akik nem hallgattak zenét.
Forrás: greatist.com