fertőzések 53-87 százalékát (köztük tünet nélküli vagy enyhe tünetekkel járó esetek) nem számolták az igazolt betegek közé. Beszámoló a karanténból: "Napokig kutyaeledelen éltem" "Kezdetben még nem ismertem senkit személyesen azok közül, akik meghaltak, most azonban már úgy áll a helyzet, hogy nem ismerek olyat, aki ne vesztett volna el valakit" - mondja Ruby, a 26 éves ápolónő, aki a kínai Vuhan - innen kezdett terjedni tavaly decemberben az új típusú koronavírus - egyik kórházában dolgozott a járvány kitörésekor. Rengeteg fertőzöttet látott el, karanténba került és elvesztette orvos szerelmét - megrázó történetét most az egész világnak elmeséli. Részletek itt.
Mivel ezek az esetek nem kerültek napvilágra, így a vírus reprodukciós rátáját csak 0,28-ra tették, ami azt jelenti, hogy egy fertőzött átlagosan kevesebb, mint egy másik embernek adta tovább a vírust, ami arra utalt, hogy hamarosan el is múlik a járvány. Ezzel szemben a vírus terjedésének első hónapjaiban a reprodukciós ráta 3,54 volt a szakértői ellenőrzésen átesett tanulmány szerint, ez az arány pedig jóval magasabb, mint a SARS vagy a MERS elnevezésű, az új koronavírus rokonai közé sorolt koronavírusoké.
Abban az időszakban a kínai kormány irányelvei alapján a tünetmentesek , annak ellenére, hogy laboratóriumi tesztekkel bizonyították a fertőzésüket, nem számítottak az "igazolt esetek" közé, amíg nem mutattak klinikai tüneteket. Lehetséges, hogy a tünetmentes vagy enyhe szimptómákat mutató esetek számításon kívül hagyása kisebbítette a veszélyt, amelyet a SARS-CoV-2 koronavírus jelent, ez pedig befolyásolhatta más országok védekezési stratégiáját is.
A kínai Vuhanban január és március között történt koronavírus-fertőzések akár 87 százaléka is kimaradhatott a hivatalos adatokból egy új tanulmány szerint.
A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!