"Nem mondhatunk le az atomenergiáról"

Ha el akarjuk kerülni a klímakatasztrófát, akkor vissza kell szorítani a fosszilis erőművek működését, az atomenergiáról pedig nem mondhatunk le - emelte ki Áder János köztársasági elnök.

Megállítható a klímaváltozás. Ez kell hozzá!

"Ha azt akarjuk, hogy az életszínvonal ne változzon, akkor stabilan, kiszámíthatóan, ingadozás nélkül rendelkezésre álló energiára van szükség" - hangsúlyozta az államfő a "Klímaváltozás, vízválság, egészség. Merre tart a világ? Mit tegyünk?" című, paksi diákoknak szóló előadásában. A hazai helyzetről szólva elmondta, a domborzati viszonyok miatt víz nem áll rendelkezésre, így az atomenergiát csak fosszilis erőművekkel lehetne pótolni, de az a klímacélok elérését lehetetlenítené el. A klímaváltozás megfékezése érdekében nem mondhatunk le az atomenergiáról - szögezte le.

atomenergia, atomerőmű, klímaváltozás, globális felmelegedés, fosszilis energiahordozók, kibocsátás csökkentése,
"A klímaváltozás megfékezése érdekében nem mondhatunk le az atomenergiáról". Fotó: iStock

Az atomenergia lehet a megoldás

Minden tudományos értekezés azt támasztja alá, hogy a párizsi klímacélok megvalósítása atomenergia nélkül nem lehetséges. Magyarország ezért döntött úgy, hogy bővíti az atomerőművi, és megtízszerezi a naperőművi kapacitást, amely így eléri a hétezer megawattot. 2030-ra a magyar energiatermelés 90 százaléka szén-dioxidmentes lesz - magyarázta.

A Paksi Atomerőmű egyébként a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint Európa egyik legbiztonságosabb erőműve, ami az ott dolgozók szakmai hozzáértésének köszönhető. A két új blokk a most üzemelő négy blokkot váltja majd fel - tette hozzá.

Mit kellene tenni?

A klímacélok elérése érdekében a geotermikus energia használatának növelésére, a szénerőművek bezárására és a közlekedés zöldítésére lenne szükség az államfő szerint. Fontos továbbá, hogy az energiaigényes iparágakban technológiaváltás történjen, a mezőgazdaságban pedig új takarmányokat vezetéssenek be, hogy ezzel is csökkenjen a metánkibocsátás. Az erdőterületet ugyanakkor tovább kell növelni - részletezte Áder János.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +8 °C

Délelőtt főleg a Dunántúlon eshet, majd délutántól ott is csökken a csapadékhajlam, legtovább a nyugati, délnyugati tájakon marad felhős az ég. Ezzel szemben a keleti, északkeleti országrészben a nap nagyobb részében napos időben lesz részünk. Az északi, északkeleti szél több helyen lesz erős, amelyet néhol viharos széllökések kísérhetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 23 fok között valószínű, a legtovább felhős nyugati, délnyugati tájakon lesz a leghűvösebb, míg a déli, délkeleti tájakon a legmelegebb idő. Ma a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Borsod-Abaúj-Zemplén
Legrosszabbul:
Tolna
Kezdjük újra