A visszér lézeres kezelése

Ha már nem elég a krém, a gyógyszer, a torna vagy a gyógyharisnya, érdemes kés alá feküdnie: a visszerek ugyanis nemcsak esztétikai problémát, hanem egészségügyi kockázatot is jelentenek. A legkíméletesebb technikát, a lézersebészetet mutatjuk be röviden.

A hagyományos eljárások, például a scleroterápia és a visszérműtét is lényeges előrelépést jelentett a korábbi drasztikus eljárásokkal szemben, a legmodernebb eljárás, a lézeres műtét, azonban sokkal kényelmesebb, gyorsabb és kíméletesebb megoldás.

Az új technológiának rendkívül sok előnye van a hagyományos visszérműtéttel szemben. A szakemberek elsősorban a minimális beavatkozást és az ebből következő gyorsabb felépülést, gyógyulást emelik ki. A lézeres műtétet olyan páciensek is igénybe vehetik, akik számára kellemetlenséget jelent az altatás vagy a gerincérzéstelenítés. Elmarad a lágyékhajlati bemetszés, kisebb a szöveti károsodás, és a hegek is apróbbak, mint a hagyományos műtéti eljárásoknál.

Az egyik lézeres módszert - melyet korábban főként az arcon alkalmaztak - kisebb, nem kitüremkedő seprűvénák esetén alkalmazzák. Lényege tulajdonképpen az, hogy az eret erős fénysugarakkal "bombázzák" le, a fény a vérfestékben elnyelődik és az erek elzáródását, a keringés megszűnését okozza. A beavatkozás eredményeként az ér lassan elhalványul, majd el is tűnik, felszívódik. A lézer nagyon pontosan irányítható, csak az érintett területre hat, minden bőrtípuson alkalmazható és kevesebb mellékhatással jár.

A jobban kitüremkedő, nagyobb területet érintő, már esetleg gyulladt visszereket kezelő műtét helyi érzéstelenítésben történik, majd az elégtelenül működő vénába optikai szálat vezetnek. Ennek célja kettős: egyrészt, fájdalommentességet biztosít, másrészt megvédi a környező szöveteket a károsodástól. A visszeret ezek után hő vagy rádióhullámok segítségével elzárják: ennek köszönhetően a véna kikerül a vérkeringésből, belső tartalma elpárolog, megszűnik benne a vérkeringés és a véna két fala összetapad. A kezelt terület egy idő után kötőszövetté alakul át, a visszér szerepét pedig a többi véna veszi át.

A lézeres beavatkozás általában negyedórát vesz igénybe és egy-két óra pihenés után a beteg már haza is mehet. Egy héten belül pedig a munkába is visszatérhet, ám a kompressziós harisnyát az előírt ideig viselnie kell.

Természetesen ennél az eljárásnál is számolni kell bizonyos mellékhatásokkal - bár ezek még mindig elviselhetőbbek, mint a hagyományos műtétek után jelentkezők. Ezek közé tartozik az enyhe fokú égési sérülés, a bőr elszíneződése vagy bőrpír, a fájdalom vagy az égő, viszkető érzés. Súlyosabb szövődmények is előfordulhatnak (például mélyvénás trombózis ), ám ezek meglehetősen ritkák.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +23 °C
Minimum: +11 °C

Sok napsütés várható gomolyfelhő-képződéssel és fátyolfelhőkkel. Napközben helyenként, késő délutántól egyre nagyobb számban alakulhatnak ki záporok, zivatarok - legkisebb eséllyel a Dunántúl északi és nyugati részein, legtöbb helyen a keleti, északkeleti területeken. Az északi, északnyugati szelet a nyugati országrész mellett a középső tájakon is élénk lökések kísérik, míg zivatarok környezetében erős, viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 27 fok között alakul. Késő estére 13 és 19 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológiai helyzet is kifejezetten kedvezően alakul, fronthatástól sem ma, sem az elkövetkező napokban nem kell tartani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra