Négy órát csak arra várt, hogy a mentők kiérjenek hozzá, újabb ötöt a Szent János Kórházban orvosra és röntgenre, negyvennyolcat pedig a szükséges műtétre. Aztán megunta, és leszervezte magának a műtétet. A 39 éves pátyi férfi bokája január elsején fordult ki, a jeges útszakaszok mellett a sürgősségi ellátásban tapasztalt, kritikus orvoshiány is nehezítette az ellátását - számol be a férfi kálváriájáról a Velvet .
Két napon belül sem vállalták a műtétet
A férfi a lefagyott úttesten csúszott meg, és kifordult a bokája. Először a háziorvosát, majd a mentőket hívta, akik azonban jelezték, hogy a rendkívüli időjárási viszonyok miatt a megszokottnál lassabban tudnak csak a helyszínre érni. Az Országos Mentőszolgálat közleménye szerint több mentőautót is szolgálatba állítottak, mégis előfordultak olyan esetek, amikor a beteggel kórházba induló mentőegységnek útközben egy másik beteget is fel kellett vennie annak érdekében, hogy mindenki megfelelő ellátást kaphasson. Öt óra telt el, mire kiderült, hogy műteni kell a lábát, de csaknem tizenkét óra múlva fektették csak be az egyik kórterembe.
Az orvosok azonban a leterheltség miatt negyvennyolc órán belül sem tudták garantálni a műtétet. A férfi ezután döntött úgy, hogy inkább saját maga veszi kézbe a kezelését. Egy orvos ismerőse a tatabányai Szent Borbála kórházban elvállalta, hogy megoperálja, amennyiben a Szent János Kórházban kiadják a zárójelentését. Saját költségén Budapestről Tatabányára utazhatott, ahol szombaton délelőtt végül megoperálták.
Az eset sajnos nem tekinthető egyedinek, és rávilágít a sürgősségi ellátásban tapasztalt, egyre égetőbb orvoshiányra. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke, Éger István szerint az ország sürgősségi osztályain 600 szakképzett orvosra lenne szükség a minimumfeltételek teljesítéséhez, ehhez képest jelenleg csak 140 orvos dolgozik a területen. Erről bővebben az alábbi cikkünkben írtunk!