Több mint tízezer beültetést támogat az egészségbiztosító
A NEAK adatai szerint 2018-ban nyolc meddőségi centrumban emelték meg a meddőségi ellátás éves súlyszámát. A Pécsi Tudományegyetemen például a korábbi 492-ről 937-re, a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban nulláról 885-re. A legtöbb forrást, összesen 3 milliárd forintot a Kaáli Intézet, a Szent János Kórház és Észak-budai Egyesített Kórházak, valamint a Semmelweis Egyetem kapja.
A Magyar Közlönyben azt írták, természetes fogamzássegítésre 200 millió forintot különítenek el a 2018-as költségvetésben. Emellett az idei büdzsé terhére az egyetemek 1,24 milliárd forintot kapnak, továbbá a gyógyító-megelőző ellátásra és beruházásra 1,28 milliárdhoz jutnak. A korábbi határozatban szerepelt további 2,4 milliárd forint, amelyet a kormány 4,9 milliárdra emelt: ezt is az érintett egyetemek kapják.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja közölte, hogy folytatódnak a lombikkezelések , noha a Kaáli Intézet szerződése 15 év után lejárt. Idén 1,1 milliárd forint kormányzati támogatásban részesül Debrecen.
Októberben indult a kibővített lombikprogram
Az új, kibővített lombikprogram keretében ha öt embrió beültetése után legalább egy gyermek élve születik, a következő gyermek, gyermekek esetében is négy-négy teljes beavatkozást az Egészségbiztosítási Alap támogat. A lombikprogramot a nők most már 45 éves korukig vehetik igénybe. Az államilag támogatott lombikeljárásokhoz kapcsolódó gyógyszerek NEAK-támogatása a korábbi 70-ről 90 százalékra nőtt, a magánellátóknál végzett beavatkozások esetében pedig az orvosok egységesen 55 százalékos NEAK-támogatással írhatnak fel gyógyszert.