Talán nem is érzékeljük, de a mindennapokban rengeteg olyan káros anyaggal, vegyülettel és nehézfémmel találkozhatunk, melyek idővel felhalmozódhatnak a szervezetünkben, és ott károsíthatják a sejtjeinket vagy megakadályozhatják, hogy a belső szerveink hatékonyan végezhessék a munkájukat. A különböző káros anyagok emellett nagy terhet rónak a méregtelenítést végző szerveinkre, a májra, tüdőre, vesére, bőrre is.
Az egyik jele annak, hogy a szervezetünkben felhalmozódtak a toxinok, a gyakori betegeskedés, a fertőzésekre való fogékonyság, de tünet lehet többek között például az alvászavar , a fejfájás, a koncentrációs problémák, az emésztési gondok (például a puffadás és a székrekedés), a krónikus köhögés, a bőrön megjelenő pattanások, ekcémás foltok is.
A méregtelenítő fürdőket is érdemes kipróbálni. A meleg víz hatására kitágulnak a pórusok, így a káros anyagok könnyebben távozhatnak. A fürdő relaxáló hatásairól sem szabad elfeledkezni. A méregtelenítő fürdőket azonban mellőzzük, ha súlyos bőrbetegségben szenvedünk, érzékenyek vagyunk a melegre vagy ha a véralvadásra ható gyógyszereket szedünk.
Az Epsom-só régóta ismert méregtelenítő hatásairól, a benne található magnézium szükséges a máj és a bőr (mint méregtelenítő szervek) megfelelő működéséhez. A magnézium emellett nélkülözhetetlen az idegrendszer és az izmok működéséhez, a fájdalmas izomgörcsök megelőzéséhez is.
Szintén nagyon jó hatással van a szervezetünkre a gyömbér , mely melegítő hatásával kitágítja a pórusokat, stimulálja az emésztést, megnyugtatja a nyálkahártyákat és a felgyülemlett váladékot is segít feloldani. Éppen ezért érdemes gyakrabban alkalmazni például a hidegebb hónapokban, amikor több a felsőlégúti fertőzés. A méregtelenítő fürdőhöz felhasználhatunk durva szemű sót, illetve szódabikarbónát is, melynek antimikrobális hatásai is vannak.
Eresszük tele a kádat kellemesen meleg vízzel, majd öntsünk bele fél bögre gyömbérlevet (a gyömbért reszeljük le, majd a kezünkkel alaposan nyomkodjuk ki a levét), két bögre Epsom-sót , és két bögre szódabikarbónát. A kezünkkel kavargassuk, míg a sók fel nem oldódnak, majd áztassuk magunkat a vízben 20-30 percig. Keverhetünk a vízbe a kedvenc illóolajunkból is, a levendula, a rozmaring vagy a kakukkfű igen jótékony hatással van az izmainkra és a bőrünkre. A fürdőzés közben gyakori a szomjúságérzet, ezért mindenképpen legyen a közelünkben egy pohár víz.