Vizelettel is fehéríthetjük fogainkat

Ha a vizeletet eddgi kémiai hulladéknak tartottuk, mostantól ideje másként gondolkodnunk róla. Bőrpuhító és tisztító hatású, szükség esetén puskapor-alapanyag, és egyesek még a fogaikat is fehérítik vele.

Mire használható a vielet?

A tudomány és a gyakorlat bebizonyította , hogy a vizeletből nemcsak áramot generálhatunk, hanem a folyadékból nyert őssejtekből idegsejteket vagy akár fogakat is növeszthetünk. Mindemellett bőrpuhító és tisztító hatású, szükség esetén puskapor-alapanyag és egyesek még a fogaikat is fehérítik vele.

Mit mutat a vizelet? Amikor orvoshoz megyünk valamilyen bajunkkal, gyakran küldenek el minket vizeletvizsgálatra. Vajon mi minden mutatható ki ez alapján? Mit néz az orvos? Tudjon meg mindent, kattintson a részletekért ! A vizelet karbamid-tartalma miatt számít kifejezetten hasznosnak. A karbamid kémiai formulája (NH2)2CO, kifejezetten jó bőrpuhítóként ismert. A megkeményedett, elhalt bőrsejtek külső rétegeit olyan molekulacsoportok tartják a helyükön, amelyeket a sejtek még funkcionális állapotukban választottak ki magukból. A karbamid ezeket az extracelluláris mátrix néven ismert molekulacsoportokat bontja fel, így távolítva el az elhalt bőrréteget. Ez a vegyület mindemellett jó baktériumölőnek számít: a karbamidgazdag vizelet antibakteriális ágensként is működik, úgyhogy úgy is felfoghatjuk, hogy a karbamid és a baktérium mennyisége egymással fordítottan arányos.

Vizelet, fogfehérítés, karbamid, pisi, pisilés, fogak, ammónia, ammóniaszagú vizelet
Döbbenetes, de egyesek még a fogaikat is fehérítenék vizelettel.

A vizelet és az ammónia kapcsolata

Viszont amikor a karbamid elkezd lebomlani, a vizelet akkor dobja el szén- és oxigénmolekuláját és egyik nitrogénjét, így válik NH3-má, azaz ammóniává. Az ammónia pedig közismerten számos tisztítószerben található meg, mind antibakteriális, mind pedig fehérítő ágensként. A régi, üvegekben eltárolt és felforralt vizelet például igen gazdag ammóniában . A feljegyzések pedig azt mutatják, hogy emberek nem csak sebeiket kenték vizelettel, fertőzéseiket megelőzendő, hanem a fogaikat is ezzel mosták.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A rómaiak például híresek (avagy hírhedtek) voltak arról, hogy vizelettel fehérítették fogaikat, erre írásos bizonyítékot például Catullus Egnatiusnak írt, nem éppen dicsérő hangvételű versében is találhatunk. Mások ősi szanszkrit szövegekben leírtak szerint gyakorolják a vizeletterápiát , más néven a Shivampu Kalpát, amelyből kiderül, mit nem szabad fogyasztani a vizelet összegyűjtésének időszakában (leveles zöldségeket vagy sós ételeket például nem) vagy milyen anyagú tárolóban érdemes tartani (a gyakorlók agyagra vagy rézre esküsznek).

A mai kor gyakorlói a fogfehérítés szempontjából arra esküsznek szakfórumokon, hogy az érni hagyott, ammóniában gazdag vizelet jó fehérítő, de ezt nem szabad légmentesen lezárni, hagyni kell a folyadékot "kipárologni".

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a déli óráktól északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet. Délelőtt a csapadékzóna tovább halad kelet felé, amely az északi, északkeleti tájakon még kisebb havazást, délebbre esőt, havas esőt egyaránt okozhat. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél nagy területen megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.