
Genetikai Betegség
Betegségleírások



„Két ilyen esetről tudnak itthon. Az egyik a bátyám, a másik én vagyok”
„Nem halálos betegség, viszont mindenképpen foglalkozni kell vele, mert idővel rosszabbodhat, akár epilepsziába is átcsaphat” – nyilatkozta állapotáról interjúalanyunk, aki szinte az egyetlen magyar, akit ezzel a problémával diagnosztizáltak. A másik személy, aki biztosan érintett, a bátyja.


Miből tudható, hogy a Huntington-kór jelent meg?
A Huntington-kór egy olyan genetikai rendellenesség, amely az agysejtek progresszív degenerációját okozza. A betegséggel való együttélés nehéz annak, akit érint, de családjának és szeretteinek is. Az idő múlásával azonban a kognitív károsodás azt eredményezheti, hogy miközben a beteg egyre jobban függ másoktól, elveszíti a betegségtudatát, csökkenhet a szorongása, hiszen képtelen felismerni állapota súlyosságát.




Gyógyszerkereső
Általában sok napsütés várható a nappali gomolyfelhő-képződés és a fátyolfelhők mellett, de délelőtt az Északnyugat-Dunántúlon a vastagabb fátyolfelhőzet szűrheti a napsütést, esetleg takarhatja a napot. Csapadék nem valószínű. Hazánk délkeleti felén megélénkülhet a délnyugati, nyugati szél, másutt többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 27 fok között alakul. Késő estére 12 és 18 fok közé hűl le a levegő. Fronthatással ma sem kell számolni.