Rossz fogak, ínybetegség
Ha kezeletlenül hagyott lyukas fogunk van, előbb-utóbb a leheletünkön is érződni fog, és ugyanez a helyzet az ínybetegségekkel, ínygyulladással is. Ha ilyesmiben szenvedünk, mindenképpen menjünk minél hamarabb orvoshoz.
Felső légúti betegségek
Az allergia , illetve más, a felső légutakat érintő problémák naftalinra emlékeztető szagúvá tehetik a leheletünket. A szagot a szájüregbe kerülő baktériumok okozzák, amelyek általában maguktól eltűnnek, ha meggyógyulunk, és a betegség nem válik krónikussá.
Reflux
Ha leheletünknek savanyú szaga van, akkor nagyon gyakran reflux áll a háttérben. Ilyenkor magát a betegséget kell kezelni, hogy a szag megszűnjön. Savlekötők szedése mellet érdemes másképp táplálkozni, kerülni a dohányzást, az alkoholt, a túl fűszeres ételeket és a kávét is.
Cukorbetegség
A gyümölcsös/acetonos szagú lehelet cukorbetegségre utal. Ilyenkor minél hamarabb orvoshoz kell fordulni, mivel a kezeletlenül hagyott cukorbetegségnek számos egészségügyi kockázata van.
Gyomorrák, H. Pylori
A fenti betegségeknél sokan tapasztalják, hogy leheletük fémes szagúvá válik. Ugyanakkor fontos tudni, hogy nem mindig van ok aggodalomra, mivel ilyen szagú lehelet bizonyos gyógyszerek szedésének mellékhatásaként is jelentkezhet.
Tüdőrák
A tüdőrákosoknak nagyon gyakran rothadó dolgokra emlékeztető szagú a lehelete. Ha ilyesmit tapasztalunk, sürgősen forduljunk szakemberhez.
Vesebaj
A vesebetegség egyik tünete lehet a halszagú lehelet, és az okozza, hogy a vese hiányos működése miatt a különböző káros anyagok nem ürülnek ki a szervezetből. Halszagú lehelet esetén szintén érdemes minél hamarabb orvoshoz menni.
Forrás: brightside.me