Menopauza:
A 45 év feletti nők esetében az éjszakai izzadásoknak a menopauza a leggyakoribb oka, a hátterében a hormonális változások állnak. Az izzadáso olyan mértékű is lehet, hogy át is kell öltöznünk.
A kórosan sok izzadásnak gyakran nincs meghatározható oka. Nemcsak éjjel, hanem bármely napszakban jelentkezhet, kiterjedhet az egész testre, de lokalizálódhat egy-egy területre (pl. a talpra vagy a tenyérre) is.
Fertőzések:
Bakteriális fertőzések gyakorta okoznak éjszakai izzadásokat, a tuberkulózis nak például egy klasszikus tünete ez, de egyéb gyulladások is szerepet játszhatnak ebben. Láz is társulhat a tünetek mellé.
Az éjszakai izzadás súlyos betegségek tünete is lehet
Daganatos betegségek:
Bizonyos daganatos betegségek első tünetei közé tartozik az éjszakai izzadás, ilyen például a limfóma . Azonban az éjszakai izzadás önmagában ritkán ijedtségre okot adó tünet, más is társulhat mellé, például megmagyarázhatatlan testsúlyvesztés.
Gyógyszerek:
Számos gyógyszer mellékehatásai között megtalálhatjuk a fokozott verejtékezést. Az antidepresszánsok szedőinek körében igen gyakori az izzadás, és a lázcsillapítók szedése esetén is megtapasztalhatjuk ezt a tünetet.
Hipoglikémia:
Az alacsony vércukorszint is okozhat éjszakai izzadást, még abban az esetben is, ha a cukorbetegséget gyógyszerrel kezelik.
Hormonális zavarok:
Bizonyos hormonok túltermelődése is okozhat fokozott éjszaka verejtékezést, ennek háttérében pajzsmirigybetegségek vagy tumorok is állhatnak.