Pajzsmirigy-túlműködés
Pajzsmirigy-túlműködés esetén a szerv túl sok hormont termel, és ilyenkor felgyorsul a test energiaháztartása: ez okozza, hogy állandóan melegünk van. Emellett gyakrabban lehetünk szomjasak, és a szívverésünk is felgyorsulhat, illetve lehet hasmenésünk és kiütéseink is.
Menopauza
Ez az időszak általában a nők 50 éves kora körül érkezik el, és ilyenkor sokan tapasztalnak kellemetlen hőhullámokat . Ilyenkor a testhőrmérséklet hirtelen és váratlanul megemelkedik, és felgyorsul a szívverés. A tünetek általában az utolsó menzesz előtt kezdődnek, és akár évekig eltarthatnak. Ha nagyon kellemetlenné válnak, akkor orvosi segítséget is igénybe vehetünk.
Láz
Ha a testhőmérséklet valamilyen betegség, fertőzés miatt megemelkedik, akkor a hidegrázás mellett izzadás és folyamatos forróságérzet is tapasztalható. Ha súlyosabb fejfájás, nyaki merevség, zavarodottság, rohamok társulnak a lázhoz, akkor mindenképpen menjünk orvoshoz.
Túl sok koffein
A koffein energetizáló hatása mellett a testhőt is megemeli. Megemelheti a vérnyomást, a vércukorszintet, savasodást, alvásproblémákat is okozhat.
Fűszeres ételek
Az erős, csípős, nagyon fűszeres ételek fogyasztása után gyakori, hogy hirtelen elönt minket a forróság, és izzadni kezdünk. Kutatások szerint a fűszeres ételek rendszeres, mértékletes fogyasztása kifejezetten jót tesz az egészségnek (feltéve, ha nincsenek például gyomorbántalmaink).
Cukorbetegség
A cukorbetegek erei nem tágulnak és szűkülnek megfelelően, ami megnehezíti, hogy a vérkeringés, illetve a test hűtési mechanizmusa megfelelően működjön. Éppen ezért a szervezet nem tudja megfelelően szabályozni a testhőt.