A pajzsmirigy egy belső elválasztású mirigy, amely a légcső és a gége előtt helyezkedik el, és lebenyekből áll. A nők valamivel nagyobb, mint a férfiaké, működését az agyalapi mirigy által termelt TSH nevű hormon irányítja, és számos testi funkció működésére van befolyással. Létezik pajzsmirigy-alul- és -túlműködés egyaránt, és betegségei a többi között a testsúlyban is változásokat okozhatnak. A Health.com korábbi cikkében felsorolt néhány hírességet, akik valamilyen pajzsmirigyzavarral küzdenek.
A hírességek is szenvednek pajzsmirigybetegségektől
Gigi Hadid világhírű modellt sokszor megszólták a súlya miatt, kritizálták, hogy túl vékony, ezáltal pedig egy egészségtelen testképet állít példaként az érte rajongó fiatal lányok elé, de ugyanúgy megvádolták már azzal is, hogy túlságosan meghízott. Ezután beszélt arról, hogy Hashimoto-betegséggel diagnosztizálták, amely egy pajzsmirigyet érintő betegség. Az általa okozott vízvisszatartás és gyulladás volt az oka a modell súlyingadozásának.
Gina Rodriguez színésznőt a Szeplőtelen Jane (Jane the Virgin) című sorozatból ismerik a legtöbben, nála 19 éves korában diagnosztizáltak pajzsmirigybetegséget - szintén Hashimotója van. Gyakran beszél arról, hogy igyekszik nem túlságosan kiborulni a súlyingadozásai miatt, helyette inkább próbál a lehető legegészségesebben étkezni, és rendszeresen sportol.
Sia, a világhírű énekesnő 2010-ben, egy tweet posztban hozta nyilvánosságra, hogy Basedow-kórja van. Ez az autoimmun pajzsmirigybetegség okozta a súlyos emésztési zavarait és állandó fáradtságát, ami miatt volt, hogy fellépéseket is le kellett mondania.
Missy Elliot rappert 2008-ban diagnosztizálták Basedow-kórral, és egy interjúban mesélt arról, hogy néha annyira rosszul érezte magát, hogy "még egy tollat is képtelen volt felemelni", és az idegrendszere is tönkrement.
Sofia Vergara, a Modern család egy főszereplője 2000-ben, 28 évesen szörnyű hírt kapott: pajzsmirigyrákkal diagnosztizálták. El kellett távolítani a pajzsmirigyét, emiatt pedig napi gyógyszeres kezelésre szorul, hogy a szervezetének hormonháztartása megfelelően tudjon működni.
Rod Stewart énekest 2000-ben műtötték pajzsmirigyrákka , ezután több, mint 9 hónapba telt, mire visszanyerte az énekhangját. A betegségéről egy 2001-es interjúban beszélt először, amivel elmondta, hogy teljesen véletlenül derült ki, hogy rákos, és hogy mekkora szerencsére volt, hogy időben észrevették a betegségét, mert ha pár évet késik a diagnózis, valószínűleg már nem lenne életben.