A nőknél gyakoribbak az autoimmun betegségek
Kutatások szerint ezért az ösztrogén felelős, ami a nők szervezetében nagyobb mennyiségben van jelen. Ugyanakkor jó hír számukra, hogy bár közülük többen betegek, a tüneteik sokszor enyhébben, mint a hasonló betegségekkel élő férfiaknak.
Az immunrendszer és az emésztőrendszer kapcsolata
Az immunrendszerünket alkotó sejtek 70 százaléka az emésztőrendszerben található, ezért nagyon fontos, hogy alacsony cukor- és magas rosttartalmú ételekkel támogassuk. Így biztosíthatjuk, hogy a "jó" baktériumok megfelelő mennyiségben tudjanak élni és szaporodni a szervezetünkben. A probiotikumok , probiotikus hatású táplálékok fogyasztása sokat segít ebben.
Szex, stressz és alvás
Mindhárom tényező komoly hatással van a védekezőrendszerünkre kutatások szerint. A rendszeres nemi életet élők szervezetében 30 százalékkal több az A immunglobulin, ezért ellenállóbbak például a náthával szemben. A sok stressz viszont emeli a testben a kortizol szintjét, ezért negatív hatással van az immunrendszerre. Ugyanez a helyzet a túl kevés alvással: akik rendszeresen napi hat óránál rövidebb időt alszanak, sokkal gyakrabban betegednek meg, mint azok, akik napi hét-nyolc órát.
Nem mindegy, mikor támogatjuk
Egy brit kutatás során azt tesztelték, hatással van-e az influenza elleni oltás hatékonyságára az, hogy melyik napszakban adják be. Arra jutottak, hogy azoknál, akik reggel kilenc és tizenegy között kapták meg, egy hónappal később jóval magasabb volt az antitestszintjük, mint azoknak, akik délután három és öt között.
Forrás: health.com