Mutatjuk, így működik az immunrendszerünk

Az ember egészen addig nem is gondol a saját immunrendszerére, míg el nem kap valamilyen fertőzést és meg nem betegszik. Testünk védekezőrendszere nap mint nap kemény munkát végez azért, hogy egészségesek legyünk, ezért érdemes támogatni, és minél több dolgot megtudni róla.

A nőknél gyakoribbak az autoimmun betegségek

Kutatások szerint ezért az ösztrogén felelős, ami a nők szervezetében nagyobb mennyiségben van jelen. Ugyanakkor jó hír számukra, hogy bár közülük többen betegek, a tüneteik sokszor enyhébben, mint a hasonló betegségekkel élő férfiaknak.

Az immunrendszer és az emésztőrendszer kapcsolata

Az immunrendszerünket alkotó sejtek 70 százaléka az emésztőrendszerben található, ezért nagyon fontos, hogy alacsony cukor- és magas rosttartalmú ételekkel támogassuk. Így biztosíthatjuk, hogy a "jó" baktériumok megfelelő mennyiségben tudjanak élni és szaporodni a szervezetünkben. A probiotikumok , probiotikus hatású táplálékok fogyasztása sokat segít ebben.

Miközben mindennapi teendőinket végezzük, a háttérben immunrendszerünk soha nem szűnő működése biztosítja az élethez szükséges feltételeket. Milyen szerepe van ebben a táplálkozásnak?

Szex, stressz és alvás

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Mindhárom tényező komoly hatással van a védekezőrendszerünkre kutatások szerint. A rendszeres nemi életet élők szervezetében 30 százalékkal több az A immunglobulin, ezért ellenállóbbak például a náthával szemben. A sok stressz viszont emeli a testben a kortizol szintjét, ezért negatív hatással van az immunrendszerre. Ugyanez a helyzet a túl kevés alvással: akik rendszeresen napi hat óránál rövidebb időt alszanak, sokkal gyakrabban betegednek meg, mint azok, akik napi hét-nyolc órát.

Akik rendszeresen napi hat óránál rövidebb időt alszanak, sokkal gyakrabban betegednek meg, mint azok, akik napi hét-nyolc órát
Akik rendszeresen napi hat óránál rövidebb időt alszanak, sokkal gyakrabban betegednek meg, mint azok, akik napi hét-nyolc órát

Nem mindegy, mikor támogatjuk

Egy brit kutatás során azt tesztelték, hatással van-e az influenza elleni oltás hatékonyságára az, hogy melyik napszakban adják be. Arra jutottak, hogy azoknál, akik reggel kilenc és tizenegy között kapták meg, egy hónappal később jóval magasabb volt az antitestszintjük, mint azoknak, akik délután három és öt között.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.